پیش نویس توافق چین و آمریکا آماده می شود/ “آتش بس” در نبرد تجاری با چین
روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ به نقل از کاخ سفید اعلام کرد شماری از مقامات دولت ترامپ از سوی وی مامور شده اند که پیش نویس یک توافق بالقوه تجاری با چین را آماده کنند.

به گزارش  چیلان ، روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ روز یکشنبه نوشت ‘شی جین پینگ’ رئیس جمهوری خلق چین و ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری آمریکا درباره اختلافات تجاری گفت و گوهایی انجام داده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده است اگر یک توافق بزرگ با چین در زمینه رفع نبردهای تجاری حاصل نشود، این کشور ۲۶۷ میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی چین را علاوه به ۲۵۰ میلیارد دلار قبلی مشمول تعرفه خواهد کرد.

ماه جاری میلادی اجلاس گروه ۲۰ در آرژانتین برگزار می شود و روز ۲۹ نوامبر سران چین و آمریکا قرار است با یکدیگر درباره همین توافق گفت و گو کنند.

سران این دو کشور روز پنجشنبه گذشته تلفنی با یکدیگر گفت و گو کردند و به دنبال آن، ترامپ توییت کرد که مذاکراتی مشروح و خوب با همتای چینی خود داشته است.

این پیش نویس توافقنامه که چندین نهاد دولتی آمریکا در تدوین آن نقش ایفا می کنند از سوی ترامپ به عنوان حرکتی برای «آتش بس در نبرد تجاری با چین» توصیف شده است.

همزمان با این تحولات آمریکا اقدام به تحریم دو شرکت چینی و تایوانی و سه فرد به علت آنچه سرقت اسرار تجاری این کشور خوانده، کرده است.

این گزارش تصریح می کند که پس از برگزاری اجلاس سران گروه بیست در پایان ماه جاری میلادی، ترامپ یک ضیافت شام برای رییس جمهوری چین تدارک می بیند پکن نیز این برنامه را مورد تایید قرارداده و پذیرفته است.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۸
منبع : ایرنا
شناسه مطلب : 22194
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.