تازه ترین عناوین
بازگشت یک خط نورد فولاد بناب به مدار تولید
خط نورد 18 استند مجتمع فولاد صنعت بناب به ظرفیت 600 هزارتن و پنجمین کوره ذوب القایی واحد ذوب و ریخته گری مجتمع فولاد صنعت بناب پس از بومی سازی توسط متخصصان داخلی در این مجتمع فولادی به بهره برداری رسید.

به گزارش  چیلان  به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، خط نورد ۱۸ استند این مجتمع که توان تولید سالانه ۶۰۰ هزارتن محصول نوردی را دارد و در چند سال اخیر متوقف شده بود پس از  اصلاح و تعمیرات فنی مجددا راه اندازی شد.

خط نورد ۱۸ استند با توان تولید انواع سایزهای میلگرد آجدار ساختمانی است که در یک سال اخیر با توجه به سیاست های مدیریتی اتخاذ شده برای بهره برداری آماده شد و در سال رونق تولید به مدار تولید بازگشت.

شایان ذکر است نورد ۱۸ استند یکی از ۷ خط نورد این مجتمع است که راندمان کاری بالا به دلیل تکنولوژی برتر،  قابلیت تولید به روش ریخته گری پیوسته از ذوب شاهین (کوره قوس ۱۵۰ )  و  قابلیت شارژ شمش های ۱۲ متری را دارد.

همچنین، پنجمین کوره ذوب القایی واحد ذوب و ریخته گری مجتمع فولاد صنعت بناب به بهره برداری رسید.

ست پنجم کوره القایی  ذوب ۵۲۰ این مجتمع که با توان و دانش فنی پرسنل متخصص این مجتمع ساخته شده است به بهره برداری رسید.

در این خصوص شایان ذکر است که واحد ذوب و ریخته گری ۵۲۰ دارای پنج کوره ۲۰ تنی بوده که سالانه توان تولید بیش از ۲۳۰ هزار تن شمش فولادی ۱۵۰ * ۱۵۰ دارد. گفتنی است که صفر تا صد کوره مذکور در داخل مجتمع ساخته شده و بومی سازی توسط مهندسان داخلی انجام گرفته است.

2

تاریخ انتشار : ۶ مهر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲
شناسه مطلب : 27855
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.