تازه ترین عناوین
غریب پور اعلام کرد: گام های فولاد خوزستان در صادرات، تامین مواد اولیه و رفع تعهد ارزی
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: فولاد خوزستان در سه حوزه صادرات، رفع تعهد ارزی در بانک مرکزی و برنامه ریزی برای تامین مواد اولیه طی شش ماهه نخست امسال، از شرکت های پیشرو معدن و صنایع معدنی بوده است.

به گزارش  چیلان ، خداداد غریب پور که در جلسه کارگروه کنترل مدیریت به منظور ارزیابی عملکرد فولاد خوزستان سخن می گفت، افزود: کسب مقام نخست صادرات طی شش ماه اول امسال، تایید مسائل ارزی توسط بانک مرکزی و تامین مواد اولیه را می توان از اقدامات موثر فولاد خوزستان نام برد.

وی افزود: این اقدامات حاکی از آن است که این مجموعه فولادی رویکردهای قابل قبولی در جهت رونق تولید و صادرات داشته است.

غریب پور با اشاره اقدامات توسعه ای فولاد خوزستان، گفت: برنامه دستیابی به ظرفیت ۶ میلیون تن تولید پایدار در فاز چهارم توسعه تا سال ۱۴۰۳توسط فولاد خوزستان هدفگذاری شده است که امیدواریم با همت مدیران و کارکنان این فولادساز بزرگ، محقق شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: اشتغالزایی بیش از ۹ هزار نفر در مجموعه فولاد خوزستان حاکی از ظرفیت های مثال زدنی این مجموعه است که به طور حتم با تکمیل طرح های توسعه این میزان اشتغال افزایش خواهد یافت.

اهتمام برای افزایش صادرات

در ادامه این جلسه علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان نیز طی سخنانی بر نقش آفرینی این شرکت در توسعه صادرات تاکید کرد.

محمدی با اشاره به آمار تولید و صادرات فولاد خوزستان طی شش ماهه نخست امسال اظهار کرد: طی این مدت میزان تولید این مجموعه، سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است که از این رقم ۲ میلیون تن به فروش صادراتی و یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن به فروش داخلی اختصاص یافت.

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به برنامه های توسعه فولادسازی عنوان کرد: جایگزینی تکنولوژی و بروزرسانی سایت قدیم جهت حفظ، تولید بهبود شرایط زیست محیطی، احداث فولادسازی ۸۰۰ هزار تنی شادگان تا سال ۱۴۰۰ و احداث یک کارخانه جدید ۱.۲ میلیون تنی تا سال ۱۴۰۲ را می توان از اقدامات مهم و توسعه ای این شرکت نام برد.

محمدی ادامه داد: احداث زیرساخت های تولید و اجرای پروژه های پایداری تولید (ظرفیت ۴ میلیون تن پایدار) با هدف تامین نیازهای فعلی و بخشی از نیازهای توسعه های آتی و همچنین تکمیل زنجیره ارزش با ورود به بالا و پایین دست زنجیره تا سال ۱۴۰۱ نیز مورد توجه شرکت است.

وی در تشریح چالش های پیش رو فولاد خوزستان، گفت: تامین کنسانتره سنگ آهن مورد نیاز فولاد خوزستان و فولاد شادگان، تامین مالی اقتصادی، تولید محصولات میانی و عدم تولید محصولات نهایی و همچنین رکود بازار داخل از جمله چالش های این مجموعه است .

مدیرعامل فولاد خوزستان همچنین تصریح کرد: افزایش سرمایه از محل سود انباشته تا سقف ۳ هزار میلیارد تومان از جمله هدفگذاری های این فولادساز است.

2

تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
منبع : ایمیدرو
شناسه مطلب : 28301
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.