مدیرفروش فولاد هرمزگان:حرکت فولاد هرمزگان به سمت بازارهای صادراتی
مدیرفروش فولاد هرمزگان مطرح کرد: یکی از رویکردهای مهم شرکت فولاد هرمزگان، حضور فعال در بازارهای صادراتی می باشد.

مدیرفروش شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به کسب عنوان صادرکننده نمونه استان هرمزگان برای پنجمین سال متوالی، گفت: موقعیت منطقه ای شرکت فولاد هرمزگان ایجاب می کند تا این شرکت به عنوان پایگاه صادراتی کشور به عنوان چشم انداز آتی سیاست گذاران مطرح باشد و از این روست که با ایفای نقش راهبردی در توسعه صنعتی در منطقه جنوب کشور، همواره برآن بوده با استراتژی های توسعه بازار، در راستای جلب نظر مشتریان و ارائه محصولات مطابق استانداردهای روز دنیا، اهداف و برنامه های خود را تهیه و تدوین نماید و این باعث شده تا اسلب هرمزگان به عنوان یک محصول شناخته شده در بازارهای جهانی رضایت مشتریان را جلب کند.
وی بیان کرد: با مطالعات صورت گرفته درراستای حفظ و توسعه بازارها، در قالب سناریوهایی سعی کرده ایم تا آثار تحریم ها را به حداقل برسانیم.
وی در ادامه افزود: با توجه به شدت رقابت، محدودیت بازار تقاضا، محدودیت های تجاری در بازارهای بین المللی و افزایش تولید در کشورهای مطرح صادر کننده، حضور مستمر در بازارهای صادراتی مستلزم حمایت های وسیع دولت می باشد و انتظار داریم که دولت با ایجاد مشوق های صادراتی شامل جوایز صادراتی، تسهیلات ویژه، تخصیص یارانه تولید، تسهیل در قوانین و مقررات گمرکی، کاهش یا حذف هزینه های مترتب بر محصولات صادراتی در مناطق ویژه مانند حقوق و عوارض بندری و هزینه صدور گواهی تولید، تامین زیرساختهای مناسب از طریق توسعه ناوگان حمل و نقل و ایجاد اسکله اختصاصی،برطرف نمودن محدودیت های مربوط به ناوگان کشتیرانی و تسهیل نمودن روابط و مبادلات بانکی بین المللی، شرکت های صادرات محور را در امر صادرات یاری کند.

شایان ذکر است که حرکت فولاد هرمزگان به سمت بازارهای صادراتی در شرایطی صورت می گیرد که در لیست جدید تحریم های فولادی آمریکا، نام این شرکت هم وجود دارد. این رویکرد در فولاد هرمزگان نشان دهنده بی تأثیر بودن و نمایشی بودن تحریم های آمریکاست. نکته ای که مدیرعامل فولاد هرمزگان در همان روزهای آغازین که تحریم ها مطرح شدند به آن اشاره کرد و تحریم های آمریکا را نمایشی و شگردی تبلیغاتی دانست.

2

تاریخ انتشار : ۲۸ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
شناسه مطلب : 29828
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.