اختصاصی؛ مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت:فولاد مبارکه مولود انقلاب اسلامی است/ مسیر اتکا به تولید داخل در دوره تحریم/ بی‌نیازی کشور از محصولات زنجیره فولاد/ نورد گرم ۲ به واردات بسیاری از ورق های فولادی پایان می دهد
مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه طی «یادداشت اختصاصی» که در ویژه نامه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران منتشر شد، سخن از جدیت و برنامه های فولاد مبارکه در افزایش توان تأمین در دوره تحریم سخن گفت که امروز 12 بهمن 1398 به مناسبت آغاز دهه فجر منتشر می شود

 

استقلال در جمهوری اسلامی ایران همواره به معنای نفی وابستگی های گذشته و حال بوده است. از این منظر توجه به توان داخلی در وضعیت فعلی جهان، از لوازم  صیانت استقلال،‌ امنیت و دستیابی به موفقیت در عرصه‌های مختلف است. رهبر معظم انقلاب در فرازی از بیانات خود اقتدار ملی برای یک کشور را حفظ کننده هویت و مایه عزت و وسیله ای برای رسیدن به آرمان ‌ها می‌دانند. در واقع در سایه  اعتماد به داشته‌ها و استعدادهای خویش است که راه هرگونه تهدید و تحریم بر علیه نظام اسلامی مسدود می‌گردد.

شرکت فولاد مبارکه به عنوان مولود انقلاب اسلامی این افتخار را دارد که به عنوان اولین شرکت پیشتاز بومی سازی در صنعت فولاد کشور، از سال ۱۳۸۰ اقدام به ساخت قطعات و تجهیزات در داخل کشور نموده و  بومی سازی را به صورت سازماندهی شده و ساختار یافته در داخل این مجموعه نهادینه کرده است و اکنون با رسیدن به مرحله بلوغ و گذر از آن در سال رونق تولید ملی، گامی بلند در جهت بومی سازی فرایندهای خطوط تولید به منظور دست یابی به دانش فنی آنها برداشته است. در حال حاضر فولاد مبارکه در زمینه استفاده و عرضه تولیدات داخلی در شرایط جنگ اقتصادی قدم برداشته و در این ماراتن، عملکرد قابل قبولی داشته و بی‌نیازی کشور از محصولات زنجیره فولاد، مدیون تلاش و تخصص شرکت های صنعتی بزرگ مانند فولاد مبارکه است.

در طول نزدیک به  سه دهه از عمر فولاد مبارکه فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای به‌طور مشترک بین شرکت فولاد مبارکه و تأمین‌کنندگان داخلی در زمینه تولید داخلی و استفاده از دانش و تجربه شرکت‌های تحقیقاتی و دانش‌بنیان انجام شده است. بی شک دستیابی به عدد قابل توجه بومی سازی بیش از یکصدهزار قطعه و تجهیز در داخل کشور که حاصل تلاش و همکاری تولیدکنندگان داخلی و سازندگان کشورمان بوده است نشان از عزم راسخ شرکت فولاد مبارکه در اتکا به توان داخلی و حرکت در مسیر خودکفایی صنعت فولاد کشور بوده و حاصل این اعتماد، صرفه جویی حدود ۵۶۵۵ میلیارد تومانی و رسیدن به تامین به موقع  و پایدار و کیفی قطعات و تجهیزات مورد نیاز شرکت بوده است.

با وجود تحریم های مستقیم دولت مستکبر آمریکا علیه این شرکت، مسیر اتکا به تولید داخل همچنان با قدرت در شرکت فولاد مبارکه دنبال می شود و مباحث مربوط به بومی سازی و افزایش توان تولید داخل تا رسیدن به بی نیازی کامل با جدیت ادامه پیدا خواهد کرد.

به عنوان نمونه در تکمیل پروژه شهید خرازی که با عنوان نورد گرم ۲ مطرح گردیده است و ان شاء الله با اتمام این پروژه نیاز کشور به واردات بسیاری از انواع ورق های فولادی از خارج از کشور از بین خواهد رفت، بخش قابل توجه و بی سابقه ای از اجرای پروژه، با نگاه استفاده و مشارکت حداکثری شرکت های داخلی و به تبع آن اشتغال به کار تعداد قابل توجهی از جوانان کشور به اجرا در خواهد آمد و امیدواریم با اقداماتی از این دست بسیاری از شرکت های داخلی به رونقی بیش از پیش دست یابند.

اگر به توفیق الهی و با اراده و عزم راسخ ملت و با تلاش مسئولان محترم کشور، ما بتوانیم مسئله‌ی تولید داخلی را آنچنان که شایسته‌ی آن است، رونق بخشیده و پیش ببریم، بدون تردید بخش عمده‌ای از تلاش های دشمن ناکام خواهد ماند.

اینجانب در کنار همکاران تلاشگر خود در شرکت فولاد مبارکه با عزمی راسخ فرایند به وجود آمده در مسیر خودکفایی را همچنان با قوت ادامه خواهم داد و با حمایت و مشارکت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها و همه دلسوزان عرصه تولید و صنعت تلاش خواهیم نمود تا آینده ای درخشان تر از همیشه تاریخ را برای ایران عزیز اسلامی رقم بزنیم و مسیرعزت و اقتداری را که امام راحل عظیم الشان و شهدای عزیزی همچون سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بر روی ما گشودند با افتخار پیش ببریم.

2

تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
شناسه مطلب : 30086
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.