افزایش 50 درصدی سرمایه مجتمع فولاد کویر از محل سود انباشتهدر مجمع عمومی سهامداران فولاد کویر چه گذشت؟/ به همراه تصاویر
در مجمع عمومی فوق العاده سهامداران مجتمع تولیدی فولاد سپید فراب کویر، افزایش 50 درصدی سرمایه این مجتمع از محل سود انباشته به تصویب رسید.

به گزارش  چیلان ، اولین نشست مجمع عمومی فوق العاده سهامداران مجتمع تولیدی سپید فراب کویر به ریاست حمیدرضا خوروش، رئیس هیات مدیره مجتمع، صبح امروز در محل دفتر مرکزی این شرکت با سه دستور جلسه استماع گزارش بازرس قانونی در خصوص افزایش سرمایه شرکت، اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه و اصلاح ماده مربوطه در اساسنامه و اصلاح ماده موضوع فعالیت در اساسنامه برگزار شد.

احمد خوروش، مدیرعامل مجتمع فولاد کویر در این نشست اظهار داشت: بر اساس تصمیم دیماه هیات مدیره، افزایش ۳۵۰ درصدی سرمایه مجتمع که ۵۰ در صد از آن از محل سودهای انباشته و ۳۰۰ درصد نیز از محل آورده های نقدی و مطالبات حال شده سهامداران تامین می شود به تصویب رسید.

معدن را به زنجیره تولید فولاد کویر اضافه می‌کنیم

مدیرعامل مجتمع فولاد کویر افزود: در مرحله اول ۵۰ درصد از این میزان افزایش سرمایه را عملیاتی می کنیم و در مرحله بعدی به هیات مدیره مجتمع تفویض اختیار می شود که مرحله دوم با توجه به پیشرفت و اجرایی شدن پروژه توسعه شرکت، افزایش سرمایه را به میزان ۳۰۰ درصد از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران طی مدت حد اکثر دو سال عملی سازد.

وی  با تاکید بر لزوم اجرای پروژه های توسعه مجتمع فولاد کویر در راستای رسیدن به زنجیره کامل تولید صنعت فولاد، اظهار داشت: خوشبختانه این مجتمع در سال گذشته ضمن اخذ مجوزهای لازم برای اجرای طرح های توسعه، موفق شد قرار داد اجرای طرح ذوب و ریخته گری را به امضا برساند.

مدیر عامل مجتمع فولاد کویر، لازمه پیشرفت هر پروژه را داشتن منابع لازم و کافی دانست و افزود: خوشبختانه با نگاه توسعه محور سهامداران مجتمع فولاد کویر، زیربناهای لازم برای اجرای پروژه های توسعه همچون آب، برق و … تامین شده و سایر مراحل پیشرفت پروژه نیز در هر مرحله به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

خوروش با تاکید بر اینکه فولاد کویر جزو شرکت هایی است که به دنبال تکمیل زنجیره تولید است، خاطرنشان کرد: اعضای هیات مدیره فولاد کویر در فرایند تکمیل زنجیره تولید شرکت به معدن نیز اندیشیده اند و در این زمینه خوشبختانه به نقاط خوبی هم رسیده ایم و امیدواریم با اصلاحی که در فعالیت شرکت ایجاد شود معدن را در مرحله بعدی به زنجیره تولید اضافه کنیم.

وی اولویت کنونی فولاد کویر را تکمیل زنجیره ابتدایی صنعت فولاد ذکر کرد و گفت: این زنجیره در مرحله ابتدایی شامل تولید شمش و ریخته گری است و در مراحل بعدی معدن، گندله سازی، کنسانتره و احیا را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه مجتمع فولاد کویر در اسفند ماه ۹۸ به تمام اهداف تعیین شده در زمینه فروش و تولید خود دست یافته است، تصریح کرد: این در حالی است که از ابتدای اسفندماه به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور با مشکلاتی در زمینه حمل و نقل روبرو شدیم اما این مجتمع با اجرای برنامه های گسترده در زمینه ایمنی و بهداشت در سطح منطقه و کارخانه، به مقابله با این بیماری  پرداخت.

در پایان این مجمع، اطلاعیه صدور مجوز افزایش سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار برای مجتمع تولیدی سپید فراب کویر توسط رئیس جلسه خوانده شد که بر اساس آن افزایش سرمایه با مشخصات سرمایه فعلی ۲۴۰۰ میلیارد ریال، تعداد سهام قابل انتشار ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم، ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ تومان، مبلغ افزایش سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد در مرحله اول، منبع تامین افزایش سرمایه از محل سود انباشته و موضوع افزایش سرمایه: تامین بخشی از منابع جهت احداث و بهره برداری خط توسعه شمش و بیلت فولاد کویر، مورد موافقت قرار گرفت.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۸
شناسه مطلب : 30626
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.