چیلان گزارش می‌دهدتحریم چقدر هزینه‌های انتقال ارز ذوب آهن اصفهان را افزایش داد؟/ آخرین قیمت میلگرد و تیرآهن صادراتی ذوب آهن
شرکت ذوب آهن اصفهان در کنفرانس اطلاع‌رسانی خود در مورد هزینه‌های انتقال ارز این شرکت در شرایط تحریم اعلام کرده است که تنها در بخشی از خریدهای خارجی (عمدتا کک که شامل ۲۵ تا ۳۰ درصد کل مصارف ارزی این شرکت است) نرخ انتقال ارز حداکثر تا ۵ درصد افزایش یافته است که نرخ آن برای دوران قبل از تحریم یک درصد بوده است.

به گزارش  چیلان ، ذوب آهن اصفهان (نماد فرابورسی ذوب) اعلام کرده است که طی چند سال اخیر به منظور نقل و انتقال ارزی خود با چند شرکت قرارداد کارگزاری داشته که نرخ آن بطور میانگین حدود ۱.۳ درصد (برای دریافت و پرداخت) بوده و طی سنوات اخیر، این نرخ تغییری نداشته است. بنا اعلام ذوب آهن، تنها در بخشی از خریدهای خارجی (عمدتا کک) هزینه‌های انتقال ارز افزایش یافته است.

نظر ذوب آهن در مورد تغییر ضرایب قیمتی در زنجیره فولاد

ذوب آهن مخالفت خود را با تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله اعلام کرده است. ای شرکت رد پاسخ به سوالی در این مورد گفته است: جلسات تعیین نرخ جدید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در مرحله کارشناسی و بررسی است. ضرایب کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی بر اساس بررسی‌های کارشناسی و متناسب با میزان سرمایه گذاری هر شرکت در چرخه، تنظیم شده است و با افزایش آن در سال ۱۳۹۸، اساس قیمت‌گذاری بهم ریخته و درخواست افزایش ضریب نیز پیرو همان افزایش در سال قبل است. از نظر این شرکت تغییر ضرایب مذکور، غیرمنطقی و غیرقابل پذیرش است.

آخرین قیمت‌های میلگرد و تیرآهن صادراتی ذوب آهن

ذوب آهن اعلام کرده است: قیمت فروش تیرآهن با توجه به سایز بندی، نوع استاندارد و بازارهای صادراتی مشخص می‌گردد که این در حال حاضر حدود ۴۱۰ تا ۴۴۰ دلار است.

قیمت فروش میلگرد صادراتی حدود ۳۸۵ تا ۲۹۵ دلار (تحویل مرزها) است. قیمت فروش شمش بر پایه قیمت جهانی صورت می‌گیرد که در حال حاضر حدود ۳۴۰ دلار است.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۱
شناسه مطلب : 31269
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.