یادداشت اختصاصی مهدی کرباسیان، رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو، برای چیلان: فولاد مبارکه چگونه تأیید فنی کارشناسان نفت را برای تولید ورقهای خط لوله گوره- جاسک گرفت؟/ صرفه جویی ارزی ۳۰۰ میلیون دلاری با تولید ورقهای موردنیاز صنعت نفت توسط فولاد مبارکه و فولاد اکسین
مهدی کرباسیان رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو در یادداشتی اختصاصی برای چیلان نوشته است: مورد بااهمیت خط لوله گوره- جاسک استفاده از ورقهای تولیدی استاندارد صنعت نفت و صرفه جویی ارزی بیش از ۳۰۰ میلیون دلاری بود... جلسات مکرر در ایمیدرو دفتر بنده بین مدیران نفت و مدیر عامل فولاد مبارکه و فولاد اکسین خوزستان برگزار شد و تصمیم گیری شد که فولاد مبارکه تایید فنی کارشناسان نفت را بگیرد. با تجربه مسئولیت بازرگانی در نفت شهادت می دهم، متخصصین نفت در رعایت استانداردها کوتاه نمی آیند و در این مورد نیز چنین کردند.

به گزارش  چیلان ، متن کامل یادداشت مهدی کرباسیان، رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو به این شرح است:

مورد بااهمیت خط لوله گوره- جاسک استفاده از ورقهای تولیدی استاندارد صنعت نفت و صرفه جویی ارزی بیش از ۳۰۰ میلیون دلاری بود.

برنامه ریزی تولید ورقهای خاص نفت ترش  Nace  را فولاد مبارکه سال ۱۳۹۶شروع کرد. با توجه به تحریم و عدم امکان خرید ورق از خارج و با حمایت آقای مهندس زنگنه تصمیم گرفته شد که ورق خط لوله نفت ترش صادراتی گوره-جاسک را از فولاد مبارکه خرید کنند به شرط آنکه کارشناسان نفت استاندارد را تایید کنند.

جلسات مکرر در ایمیدرو در دفتر بنده بین مدیران نفت و مدیر عامل فولاد مبارکه و فولاد اکسین خوزستان برگزار شد و تصمیم گیری شد که فولاد مبارکه تایید فنی کارشناسان نفت را بگیرد. شهادت می دهم با تجربه مسئولیت بازرگانی در نفت، متخصصین نفت در رعایت استانداردها کوتاه نمی آیند و در این مورد نیز چنین کردند.

با پیگیری مستمر و دلسوزانه جناب مهندس عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه و حمایت جناب دکتر کرباسیان مدیر عامل شرکت نفت و جناب مهندس دهقانی مدیر توسعه نفت بحمدالله استانداردها تایید و تولید ورق خاص شروع شد و فولاد اکسین نیز مشکلات سهامداری و مدیریتش حل شد و توانست  ورقهای عریض را تولید کند و بحمدالله کشور از واردات ورقهای استاندارد API از ابتدای کشف نفت بی نیاز و از خروج ارز جلوگیری شد. بدین ترتیب، فولاد مبارکه هم به جرگه تولیدکنندگان ورقهای نفت و گاز ترش دارای API در دنیا پیوست.

2

تاریخ انتشار : ۷ تیر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳
شناسه مطلب : 31902
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.