مدیر عامل فولاد مبارکه: صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه با ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شروع به فعالیت کرد
محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد با سرمایه ثبتی ۱۰ هزار میلیارد ریال پس از بازدید ناظران کارگروه صندوق‌های نوآوری و شکوفایی صادر شد.

به گزارش  چیلان ،ناظران دبیرخانه کارگروه از فعالیت‌های صورت گرفته و زیرساخت‌های صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد مبارکه بازدید کردند.

بررسی آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مالی معاملاتی، منابع انسانی و سرمایه‌گذاری و … از موضوعات بررسی شده در این بازدید بود.

صندوق CVC فولاد مبارکه بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی است و مجوز این صندوق در پانزدهمین جلسه کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان در خرداد ماه ۱۴۰۲ مصوب شده بود.

فولاد مبارکه با ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در حال همکاری است که این همکاری‌ها منجر به صرفه‌جویی ۱۸۰ میلیون دلاری شده است.

شایان ذکر است صندوق‌های پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی مطابق دستورالعمل مصوب مورخ ۱۴۰۱٫۱۲٫۲۲ کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان مجوز تأسیس خود را دریافت و تحت نظارت دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق‌های پژوهش و فناوری فعالیت می‌کنند.

تاکنون ۱۸ مجوز تأسیس صندوق CVC با مجموع سرمایه ۳.۸ همت اعطا شده که از این تعداد ۸ صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر شرکتی موفق به اخذ مجوز فعالیت شده‌اند.

photo ۲۰۲۴ ۰۴ ۰۵ ۲۳ ۴۱ ۵۰

2

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۰
شناسه مطلب : 59645
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی