بورس تهران یکی از معدود بورس‌های قرمزپوش در دنیا/​ بازار سهام کشورهای مختلف دنیا چگونه از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استقبال کردند؟/​ یک روز بد دیگر برای سهامداران نمادهای زنجیره فولاد
امروز دوشنبه نخستین روز بازگشایی بازارهای جهانی پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. بازار بورس در اکثر کشورهای جهان امروز یک‌دست سبزپوش بود: حتی شاخص بورس در کشورهایی مثل ترکیه، عربستان سعودی و روسیه نیز که گمان می‌رفت انتخاب دونالد ترامپ گزینه بهتری برای آنان خواهد بود، امروز مثبت بود. بازارهای بورس در آسیا، اقیانوسیه و اروپا امروز رشد قابل توجهی را تجربه کردند و انتظار می‌رود بازار سهام در آمریکا، بازگشایی مشابهی را تجربه کند.

به گزارش  چیلان ، امروز دوشنبه نخستین روز بازگشایی بازارهای جهانی پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. بازار بورس در اکثر کشورهای جهان امروز یک‌دست سبزپوش بود: حتی شاخص بورس در کشورهایی مثل ترکیه، عربستان سعودی و روسیه نیز که گمان می‌رفت انتخاب دونالد ترامپ گزینه بهتری برای آنان خواهد بود، امروز مثبت بود. بازارهای بورس در آسیا، اقیانوسیه و اروپا امروز رشد قابل توجهی را تجربه کردند و انتظار می‌رود بازار سهام در آمریکا، بازگشایی مشابهی را تجربه کند.

در ایران ما شاخص کل بورس بیش از ۲۵ هزار واحد دیگر سقوط کرد و تمام نمادهای زنجیره فولاد امروز هم قرمزپوش بودند. بازار بورس در ایران روندی برخلاف تمام بازارهای دنیا را تجربه می‌کند و اعتماد سهامداران به شدت خدشه‌دار شده است.

چهار عامل فشار فروش سهام عدالت، نامشخص بودن تکلیف نرخ ارز و سیاست ارزی دولت، ابهام‌ها در مورد نرخ سود بانکی و ابهامات اساسی پیرامون سیاست دولت در قبال بورس، عواملی هستند که کمر بازار سرمایه را در ماه‌های اخیر شکسته‌اند. در آن سو، اما گزارشات شرکت‌ها خصوصاً شرکت‌های زنجیره فولاد بسیار مطلوب بوده و این شرکت‌های همگی وضعیت عالیِ تولید و فروش را دنبال می‌کنند. چهار ریسک ذکرشده مانع از این شده که گزارش‌های عالی شرکت‌ها به رشد قیمت سهام تبدیل شود.

تصاویر زیر را ببینید:

 

2

تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
شناسه مطلب : 33469
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.