تحلیل «چیلان» از کارنامه فولاد ارفع در نیمه نخست ۱۴۰۱فولاد ارفع به باشگاه فولادسازان میلیونی پیوست / سود عملیاتی ۶ ماهه «ارفع» برابر با کل سال ۱۴۰۰
اختصاصی چیلان/ نگاهی به گزارش عملکرد 6 ماهه شرکت آهن و فولاد ارفع (#ارفع) و تحلیل آمار و ارقام آن در کنار بررسی گزارش اقدامات توسعه ای این شرکت، از بهبود قابل توجه عملکرد این شرکت در حوزه های مختلف خبر می دهد که سهامداران این شرکت را به آینده آن بیش از پیش امیدوار می سازد. گزارش اختصاصی چیلان در خصوص کارنامه این شرکت در بخش تولید، سودآوری، طرح های توسعه و کاهش بهای تمام شده را در ادامه بخوانید:

به گزارش  چیلان ،اختصاصی  چیلان / نگاهی به گزارش عملکرد ۶ ماهه شرکت آهن و فولاد ارفع (#ارفع) و تحلیل آمار و ارقام آن در کنار بررسی گزارش اقدامات توسعه ای این شرکت، از بهبود قابل توجه عملکرد این شرکت در حوزه های مختلف خبر می دهد که سهامداران این شرکت را به آینده آن بیش از پیش امیدوار می سازد. گزارش اختصاصی  چیلان  در خصوص کارنامه این شرکت در بخش تولید، سودآوری، طرح های توسعه و کاهش بهای تمام شده را در ادامه بخوانید:

افزایش ۱۵ درصدی تولید شمش در آهن و فولاد ارفع

جدول زیر حاکی از آن است که شرکت آهن و فولاد ارفع  در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۱، توانسته است ۳۸۵ هزار و ۵۱۶ تن شمش فولادی تولید کند که  این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال پیش نزدیک به ۱۵ درصد رشد معادل ۴۸ هزار تن را نشان می دهد.

عکس

افزایش ۴۰ درصدی تولید آهن اسفنجی در«ارفع»

ارفع در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱، موفق به تولید ۵۷۳ هزارو ۵۴۲ تن آهن اسفنجی شده است که نسبت به ۶ ماهه سال گذشته ۴۰ درصد رشد را نشان می دهد. آهن فولاد ارفع در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ حدود ۴۱۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید کرده بود که امسال بیش از ۱۶۰ هزار تن به تولید خود افزوده است.

رشد سود ۳۸ درصدی «ارفع» در نیمه نخست ۱۴۰۱

شرکت آهن و فولاد ارفع با نماد بورسی «ارفع» در ۶ ماهه منتهی به شهریور ماه سال جاری به سود خالص (حسابرسی نشده) ۱۸,۴۳۵,۲۷۶ میلیون ریال دست یافته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افرایش ۳۸ درصدی همراه بوده است .

سود عملیاتی ۶ ماهه ۱۴۰۱ «ارفع» برابر با کل سال ۱۴۰۰

بر اساس آمارهای منتشره سامانه کدال، درآمدهای عملیاتی این شرکت در مدت مذکور با ۴۳ درصد رشد همراه شده و با توجه به بهای تمام شده این شرکت نسبت به درآمدهای عملیاتی، سود ناخالص آن ۱۷ درصد افزایش یافته است.

همچنین شرکت آهن و فولاد ارفع در شش ماهه نخست سال جاری به سود عملیاتی ۱۸,۳۹۳,۷۴۰ میلیون ریال دست یافته که حدوداً برابر با سود عملیاتی سال ١۴٠٠ می باشد.

رشد ۴۳ درصدی فروش آهن و فولاد ارفع در نیمه نخست ۱۴۰۱

این شرکت به ازای هر سهم سود خالص ۱,۵۳۸ ریال محقق کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد قابل توجه ۳۸ درصدی را نشان می دهد. این رقم برای کل سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱٫۶۸۳ ریال بوده است.

شایان ذکر است فروش «ارفع» در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ با افزایش ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۶۲,۹۶۱,۹۹۰ میلیون ریال رسید. از مجموع فروش ارفع در شش ماهه نخست ۱۴۰۱،  ۱۴,۴۸۸,۷۶۵ میلیون ریال مربوط به فروش صادراتی بود.

کاهش ۴ درصدی بهای تمام شده تولید شمش در «ارفع»

بهای تمام شده تولید هرکیلو شمش فولادی در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱، مبلغ ۱۰٫۴۶۰ تومان اعلام شده که نسبت به بهای تمام شده سال ۱۴۰۰، حدودا ۴ درصد کاهش داشته است.

در حالی رشد سود قابل توجه و کاهش بهای تمام شده تولید «ارفع» در شش ماهه نخست سال جاری را شاهد هستیم که برخی از شرکت‌های تولیدکننده فولاد کشور در همین مدت با کاهش سود همراه بوده‌اند.

از افزایش ظرفیت ۲۰۰ هزار تنی تا سرمایه گذاری ۲۲۰۰ میلیارد تومانی

در کنار رشد تولید و سودآوری در شرکت آهن و فولاد ارفع، اقدامات توسعه ای هم در این شرکت جریان دارد که برخی از آن ها در گفت و گوی  چیلان  با مهندس مهری نژاد مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع اعلام شده است. اهم آنها عبارت است از:

  • اجرای موفقیت آمیز پروژه افزایش ظرفیت زیر سقف فولادسازی از ۸۰۰ هزار تن به یک میلیون تن و ورود شرکت ارفع به باشگاه فولادسازان میلیونی، مقارن با اوج محدودیت و قطع برق در فصل تابستان
  • تولید ماهانه بیش از ۸۱ هزار تن شمش فولادی در چهار ماه از شش ماه اول سال جاری برای اولین بار از بدو تاسیس کارخانه و ثبت رکوردهای متعدد روزانه و ماهانه در کارخانه های فولادسازی و آهن اسفنجی
  • آغاز فعالیت پروژههای زیرساختی، شامل تصفیه خانه، جاده های دسترسی، مخازن ذخیره اکسیژن ، انبار مسقف ۵۰۰۰ مترمربعی ، غبارگیرهای خطوط تولید و… با سرمایه گذاری۲٫۲۰۰میلیارد تومانی مقارن با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در کارخانه
  • آموزش کلیه پرسنل به میزان ۱۱۵۰۰ نفرساعت در شش ماهه نخست سال جاری

2

تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱
شناسه مطلب : 45177
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی
تازه ترین عناوین