تولید بیش از ۶۲ هزار تن آهن اسفنجی در فولاد سفید دشت
62 هزار و 214 تن آهن اسفنجی طی سه ماه نخست سال جاری در کارخانه فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری تولید شد.

جمشید علی بابایی، مدیر آهن سازی شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: از میزان ۶۲ هزارو ۲۱۴ تن محصول تولید شده در این کارخانه، ۳۸ هزار و ۸۳۲ تن آهن اسفنجی تنها در خرداد ماه امسال تولید شد که رکوردی برای تولید محصول در کارخانه است.

به گفته وی از زمان راه اندازی کارخانه فولاد سفیددشت چهارمحال وبختیاری در آبان ماه سال گذشته تا پایان خردادماه امسال ۱۷۴ هزار و ۶۲۴ تن آهن اسفنجی در این کارخانه تولید شده است.

مدیر آهن سازی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری گفت: این موفقیت تولید محصول با تلاش و همت تمامی مدیران و کارکنان واحدهای آهن سازی، خدمات فنی و پشتیبانی به ثبت رسید.

علی بابایی افزود: آهن اسفنجی در این شرکت با متالیزاسیون ۹۵ و کربن ۱.۷ درصد تولید می شود که از کیفیت بالایی بهره مند است.

گفتنی است، از ابتدای عملیات ساخت طرح فولاد چهارمحال و بختیاری تا سال ۹۲ حدود ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار در طرح هزینه شد که با واگذاری ۶۵ درصد این کارخانه به فولاد مبارکه، این بخش ۶ هزار میلیارد ریال در ساخت کارخانه سرمایه گذاری کرد و ۳۵ درصد مابقی را سازمان ایمیدرو خریداری و سرمایه گذاری کرده است.

مجموعه فولاد چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) در ۴۲۲ هکتار و با زیربنای ۲۵۰ هکتار، در سفید دشت فعال است.

طرح توسعه فولاد در سفر رییس جمهوری در سال ۹۳ به چهارمحال و بختیاری، ایجاد بخش تولید ورق (نورد سرد و گرم) نیز برای این طرح در نظر گرفته شد.

مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری در سفید دشت در حدود ۳۰ کیلومتری شهرکرد واقع است.

2

تاریخ انتشار : ۴ تیر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶
منبع : خبرگزاری ایرنا
شناسه مطلب : 13242
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.