مدیر عامل ذوب آهن اصفهان خبر داد:ذوب آهن پس از سال ها انتظار از زیان خالص خارج شد
در سر فصل بهای تمام شده می توان دید که نسبت به دوره مشابه سال 95 و صورت های مالی 12ماهه مربوط به سال قبل بهای تمام شده تولیدات فوق العاده کاهش یافته است .علاوه بر این درآمد غیر عملیاتی پیش بینی شده در بودجه 96 به دلیل فروش زمین های مربوطه در پایان سال در صورت های مالی 3 ماهه لحاظ نگردیده است. در نتیجه با در نظر گرفتن قسمتی از این درآمد غیر عملیاتی به راحتی می توان استنباط نمود عملکرد شرکت در 3 ماهه اول سال نه تنها زیان نبوده بلکه سود خالص نیز به دست آمده است.

مهندس احمد صادقی مدیر عامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان با اعلام نتیجه بخش بودن استراتژی شرکت در دو سال گذشته مبنی بر کاهش بهای تمام شده تولید و اصلاح ساختارهای مالی گفت: همان طور که در صورت های مالی سه ماهه اول سال ۹۶ مشخص است، در سر فصل بهای تمام شده شرکت به خوبی می توان دید که نسبت به دوره مشابه سال ۹۵ و صورت های مالی ۱۲ماهه مربوط به سال قبل بهای تمام شده تولیدات فوق العاده کاهش یافته است . این در حالی است که مبلغ فروش با توجه به نوع استاندارد حسابداری شرکت (حسابداری تعهدی) تغییر چندانی نسبت به دوره مشابه نداشته است. علاوه بر این درآمد غیر عملیاتی پیش بینی شده در بودجه ۹۶ به دلیل فروش زمین های مربوطه در پایان سال در صورت های مالی ۳ ماهه لحاظ نگردیده است. در نتیجه با در نظر گرفتن قسمتی از این درآمد غیر عملیاتی به راحتی می توان استنباط نمود عملکرد شرکت در ۳ ماهه اول سال نه تنها زیان نبوده بلکه سود خالص نیز به دست آمده است.

صادقی به اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار داشت: از سال ۹۴ و با ورود مجدد به ذوب آهن اقدام به بررسی شرایط نموده و کلیه تهدیدات شرکت را شناسایی کردیم. از همان زمان فعالیت های زیادی در جهت کاهش بهای تمام شده تولیدات صورت گرفت. از سوی دیگر با اصلاحات صورت گرفته در بخش مالی شرکت گام های بلندی در جهت اصلاح ساختار مالی شرکت برداشتیم که نتیجه این فعالیت ها کاهش هزینه های مالی و در نتیجه کاهش زیان خالص شرکت گردید.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان افزود: آینده بسیار روشنی در انتظار شرکت می باشد زیرا قیمت محصولات تولیدی ما در سطوح بسیار بالاتری از پیش بینی های بودجه سال ۹۶ در حال تثبیت در بازار است. از سوی دیگر روند کاهش بهای تمام شده شرکت با اجرای طرح هایی مثل طرح کاهش HMR ( نسبت شارژ مذاب چدن در کنورتور)، طرح دمش اکسیژن مستقیم از کف در کنورتور، طرح تولید چدن در کوره شماره یک جهت صادرات چدن به اروپا، طرح تزریق پودر ذغال در کوره بلند جهت کاهش مصرف کک همچنان ادامه دارد و شرکت تصمیم دارد تا تحقق کاهش ۴۰۰۰ ریالی بهای تمام شده این طرح ها را پیگیری نماید. همچنین شرکت با دریافت مصوبه کارگروه تسهیل درجهت کاهش هزینه های مالی شرکت و تنفس یک ساله وام های شرکت هزینه های مالی خود را به شدت کاهش خواهد داد و با نهایی شدن تهاتر بدهی های شرکت با مطالبات سازمان تامین اجتماعی، شرکت در نظر دارد افزایش سرمایه ای از محل مطالبات و آورده نقدی به انجام رسانده و شرایط صورت های مالی خود را بهبود بخشد.

وی افزود: اصلاح ساختار سازمانی شرکت در جهت بهره وری هر چه بیشتر نیروی انسانی از دیگر اهداف مورد نظر ما بود که با تلاش مشاوران مجرب و متخصصان شرکت هم اکنون چارت جدید آماده و در حال پیاده سازی در شرکت می باشد.

مهندس صادقی در خصوص ارزش سهام ذوب آهن نیز گفت: با توجه به شرایط جدید این اطمینان را می توان داشت که ذوب آهن و سهامدار عمده آن با بازارگردانی مناسب در پشت سر سهام ذوب آهن در بازار بورس خواهد بود. همانگونه که از اواسط ماه قبل دیدید سهام شرکت ذوب آهن مسیر خود را به سمت ارزش واقعی خود آغاز نموده و تا رسیدن به ارزش ذاتی خود هرگز توقف نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بدون شک بدانید دیگر سهام شرکت ذوب آهن محلی برای حضور سفته بازان و نوسان گیران نخواهد بود. شرکت از تجربه و توان موجود استفاده نموده و با حضور متخصصان جدید در بدنه هیات مدیره خود در حال کنترل و حمایت همه جانبه از سهم می باشد که نهایتا تمامی سهامداران صبور ذوب آهن پاداش صبوری خود را دریافت خواهند نمود .

2

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
منبع : روابط عمومی ذوب آهن اصفهان
شناسه مطلب : 13863
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.