گزارش چیلان از مجامع سنگ آهنی ها:۲۸ تومان سود به هر یک از سهامداران گل گهر تعلق گرفت/ گل گهر باوجود مشکلات نقدینگی و کاهش قابل توجه قیمت ها، افزایش تولید داشت
در شماره 74 نشریه چیلان، گزارشی از مجامع سال 96 شرکت های فولادی و سنگ آهنی به چاپ رسیده است که بخشی از آن مربوط به مجمع عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در زیر آمده است:

به گزارش  چیلان ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با حضور ۹۵ درصدی سهامداران ۲۵ تیر ماه در تهران برگزار شد.

در جلسه مجمع عمومی گل گهر علاوه بر استماع گزارش عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۵، در خصوص میزان سود نقدی تقسیم شده بین سهامداران و همین طور اعضای هیئت مدیره جدید تصمیم گیری صورت گرفت.

ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در مجمع عمومی این شرکت گفت: با وجود کاهش قابل توجه در قیمت‌های جهانی محصولات شرکت و مشکلات نقدینگی ناشی از آن، افزایش تولید داشتیم.

وی اظهار داشت: با توجه به تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، کاهش و مدیریت بهینه هزینه‌ها، بالابردن راندمان و بهره‌وری و کسب رکوردی تازه در تولید محصولات نهایی شرکت، پیشرفت‌های بسیار مطلوبی در پروژه‌های پایه‌ای مجموعه گل‌گهر داشته‌ایم.

مدیرعامل گل گهر با اشاره به راه اندازی و بهره برداری از خط گندله سازی شماره ۲ در این مجتمع گفت: در سال ۹۵ شاهد افزایش ۳۸ درصدی در تولید گندله بودیم و با دو خط موجود تولید به ۷.۳ میلیون تن رسید. همچنین میزان تولید کنسانتره در مجموع خطوط ۶ گانه در سال گذشته به بیش از ۱۲.۲ میلیون تن رسید که افزایش ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

تقی‌زاده در ادامه با بیان اینکه عملکرد این شرکت نه تنها در سال گذشته بلکه در بهار ۹۶ هم مثبت بوده است افزود: این شرکت افزایش ۳۸ درصدی در تولید کنسانتره و رشد ۳۵ درصدی در میزان فروش و رشد ۴۲ درصدی در سرانه تولید و بهره‌برداری را به ثبت رسانده است.

وی پیشرفت خط تویلد کنسانتره شماره ۷ شرکت را ۸۲.۳ درصد عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی کرده ایم تا پایان سال از این خط بهره برداری نماییم.

مدیرعامل گل گهر خاطرنشان کرد: کسب رکورد در تولید محصولات نهایی شرکت طوری بود که میزان تولید از ۱۶.۲ میلیون تن در سال ۱۳۹۴ به بیش از ۱۹.۵ میلیون تن در سال ۱۳۹۵ رسید. افزایش ۷۶ درصدی درآمد حاصل از فروش محصولات شرکت و ثبت رکورد در سال گذشته و افزایش ۶۱ درصدی درآمد حاصل از فروش تلفیقی نیز ازجمله فعالیت‌های شرکت در سال ۱۳۹۵ بوده است. براین اساس مجموعه گل گهر در سال گذشته با افزایش ۱۲۵ درصدی در سود عملیاتی شرکت و افزایش ۹۹ درصدی سود خالص تلفیقی روبه‌رو شده است.

وی از شروع عملیات اجرایی خط شماره ۳ تولید کنسانتره در شرکت سنگ‌آهن گهر زمین و بهره‌برداری از کارخانه ۱.۷ میلیون تنی آهن اسفنجی(گوهر) در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر و تولید بیش از ۵۷۵ هزار تن آهن اسفنجی در سال ۱۳۹۵ به عنوان گام دیگری در راستای عملکرد مثبت این شرکت یاد کرد و درباره صادرات گندله گفت: به دلیل نیاز داخلی به گندله، صادرات این محصول در دستور کار شرکت نیست.

در ادامه جلسه مجمع عمومی گل گهر نیز سود تقسیمی به ازای هر سهم ۲۸ تومان درنظر گرفته شد. همچنین در راستای انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره، تنها یک تغییر در بین این اعضا اتفاق افتاد و باوجود ثابت ماندن فولاد مبارکه، سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و تامین مواد اولیه فولاد صبانور به عنوان اعضای هیئت مدیره اما شاهد جابجایی سرمایه گذاری سپه به جای توسعه گوهران امید بودیم.

مواردی که در فوق به آن اشاره شد، خلاصه ای از مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان بود که گزارش تفصیلی آن در   چیلان   ۷۴ منتشر شده است.

به منظور اشتراک نشریه   چیلان   با شماره های ۴ – ۸۸۵۵۱۷۰۱ تماس حاصل نمایید.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
شناسه مطلب : 13970
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.