گامی بلند در خودکفایی کامل در صنعت فولاد کشور
با تولید و بومی سازی کاتالیست تکنولوژی PERED توسط دو شرکت دانشی کشور MME و نفت و گاز سرو گامی بلند در خودکفایی کامل صنعت فولاد برداشته شد.

به گزارش  چیلان ، وجود ذخایر عظیم گازی در کشور، توسعه فرایندهایی با محوریت استفاده از این نعمت الهی را در چشم انداز بیست ساله کشور به شدت مورد توجه قرار داده است. به طوری که با توجه به نقش مولد صنعت فولاد ، برنامه ای هدفمند برای گسترش و رونق آن در چشم انداز توسعه­ اقتصادی ایران اسلامی تدوین گردیده است.

یکی از مهمترین دستاوردهای کسب شده در این زمینه، بهینه سازی فرایند تولید فولاد به روش PERSIAN REDUCTION می باشد که با نام تجاری PERED از سوی شرکت مهندسی معادن و فلزات MME به عنوان نقطه ای عطف در صنعت فولاد کشور معرفی شده است.

تکنولوژی پرد با هدف کاهش هزینه های ساخت و بهینه سازی تولید آهن اسفنجی با تکیه بر اصول علمی و تجربیات متخصصین میهن عزیزمان در شرکت مهندسی معادن و فلزات MME بومی سازی گردیده است.

با روشن شدن مشعل های فولاد شادگان بعنوان نخستین طرح فولادی PERED کشور، گامی بلند در مسیری جدید برای تولید آهن اسفنجی کشور آغاز گردید. تکنولوژی PEREDبا ظرفیت صادرات دانش فنی آن، آینده صنعت فولاد ایران را تضمین می نماید.

یکی از مهمترین مزیت های تکنولوژی پرد، کاتالیست های منحصر به فرد آن است که با ویژگی طول عمر بیشتر و ویژگی تسریع در شکست گاز های احیایی، در قلب ریفرمرهای فولادی PERED می تپد.

با توجه به بومی سازی صنعت کاتالیست در ایران توسط شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو ، اینبار شاهد دستاوردی ملی از دو شرکت دانشی کشور MME و نفت و گاز سرو در تولید و بومی سازی کاتالیست تکنولوژی PERED  می باشیم.

این دستاورد افتخاری ملی برگرفته از دانش و تکنولوژی ایرانی است.

پس از ردیابی و مانیتورینگ عملکرد کیفی کاتالیست های تولیدی شرکت نفت و گاز سرو در صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایشی  که میتوان به بارگذاری مدول A,B,D شرکت فولاد مبارکه اصفهان، واحد احیا ۳ شرکت فولاد خوزستان و بارگذاری طرح کوثر شرکت آهن و فولاد گلگهر، بعنوان بزرگترین مگا مادول احیا مستقیم منطقه، این بار نیز با همکاری و تدبیر بلند مدیران شرکت های MME و ملی فولاد ایران تولید و بارگذاری کاتالیست های PERED در مجتمع احیا استیل فولاد بافت، به عنوان نخستین واحد احیای مستقیم آهن که با کاتالیست های ایرانی فعالیت خواهد نمود، گامی بلند در خودکفایی کامل در صنعت فولادسازی کشور برداشته شده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۷
شناسه مطلب : 14709
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.