فاز نخست کارخانه صبافولاد خلیج فارس ظرف ۱۰ روز آینده افتتاح می شود
فاز نخست کارخانه صبافولاد خلیج فارس که قرار بود هفته جاری افتتاح شود احتمالا ظرف 10 روز آینده به بهره برداری رسمی برسد.

مهندس مرتضی یزدخواستی، مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس در گفت و گو با  چیلان  ضمن بیان این خبر که فاز نخست کارخانه ظرف مدت ۱۰ روز آینده به بهره برداری خواهد رسید گفت: قرار بود واحد آهن اسفنجی این هفته افتتاح گردد اما به دلایلی این افتتاح عقب افتاد و به احتمال زیاد در هفته های آتی رسما افتتاح می شود. ضمنا تولید در این کارخانه از دوشنبه هفته قبل آغاز شده است.

کل ظرفیت اسمی فاز نخست واحد آهن اسفنجی ۱.۵ میلیون تن است و در فازهای بعدی طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است این ظرفیت به ۴.۵ میلیون تن برسد.
مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس تاکید کرد: آغاز فازهای بعد بسته به سرمایه گذار دارد و بعد از افتتاح فاز اول درمورد آن تصمیم گیری می شود.

یزدخواستی درباره وضعیت بازار آهن اسفنجی نیز گفت: بررسی ها نشان می دهد تقاضا برای آهن اسفنجی تولیدی صبا فولاد خلیج فارس در داخل کشور وجود دارد اما به دلیل اینکه محصول تولیدی در این کارخانه بریکت گرم است و همچنین به جهت نزدیکی به آب های آزاد، صادرات برایمان اقتصادی تر خواهد بود البته این موضوع بدان معنا نیست که حتما باید صادرات شود بلکه تامین نیاز داخل نیز از اولویت های ماست.پ

گفتنی است، مرتضی فغانی، مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ۲۷ مهر ماه در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما از افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی (صبا فولاد خلیج فارس) به روش بریکت گرم در آینده نزدیک خبر داده بود.

وی گفته بود، این کارخانه با وجود آنکه مدت ها متوقف بود و روند کندی در اجرا داشت با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی هلدینگ انرژی صندوق بازنشستگی کشوری عملیاتی شده و ۳۵۰ نفر اشتغال مستقیم و ۴ هزار نفر اشتغال غیر مستقیم دارد. این کارخانه اولین واحد آهن اسفنجی به روش بریکت گرم  در ایران است.

2

تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
شناسه مطلب : 14985
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.