تازه ترین عناوین
ظرفیت تولید گندله شرق کشور افزایش می یابد/ گندله سازی اپال آماده افتتاح
گندله‌سازی اُپال پارسیان سنگان به عنوان دومین گندله سازی شرق کشور در آستانه افتتاح قرار گرفت.

مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو ضمن بیان اینکه کارخانه گندله سازی اپال پارسیان در آستانه افتتاح قرار گرفته است افزود: گندله‌سازی اُپال پارسیان از جمله طرح های ایمیدرو بود که به بخش خصوصی واگذار شد و سازمان توسعه برای راه اندازی آن با گروه کنسرسیوم پارسیان مشارکت کرد.

وی با بیان اینکه این پروژه دوره آزمایشی تولید خود را انجام می‌دهد عنوان کرد: طرح فوق در مرحله آزمایشی حدود ۱۰۰ هزار تن گندله تولید کرده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در خصوص ماشین آلات به کار رفته در دومین گندله سازی شرق کشور اظهار کرد: ۷۰ درصد ماشین آلات به کار رفته در این اینگونه پروژه ها نیز ایرانی هستند، این در حال است که تا پیش از آن تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد ماشین آلات پروژه های صنعتی، ایرانی بودند.

کرباسیان در خصوص میزان اشتغالزایی در کارخانه های مجتمع سنگان گفت: چهار هزار نفر به طور مستقیم و ۱۰ هزار نفر به طور غیر مستقیم پروژه های محدوده سنگان مشغول به کار هستند و با بهره برداری از آنها، کشور دیگر نیاز به واردات گندله از کشورهای دیگر نخواهد داشت.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته کارخانه گندله سازی اپال پارسیان نیز با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن در سال،‌ در نوبت راه اندازی قرار دارد.

مجتمع معدنی سنگان که به سبب ذخایر بالای سنگ آهن به عنوان عسلویه شرق کشور شهرت یافته و دارای ۱.۲ میلیارد تن ذخیره است.

2

تاریخ انتشار : ۸ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
شناسه مطلب : 15186
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.