رشد دورقمی تولید در زنجیره فولاد کشور/ تولید تیرآهن و میلگرد همچنان نزولی است
فولادسازان کشور در 7 ماهه نخست امسال 12 میلیون و 249 هزار تن فولاد میانی تولید کردند که 14 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. در این میان، تولید بیلت و بلوم 15 درصد و اسلب 13 درصد رشد داشته است اما تیرآهن و میلگرد به دلیل رکود ساخت و ساز کاهش 5 درصدی تولید داشته اند. همچنین تولید آهن اسفنجی 19 درصد رشد داشته است یعنی معادل 2 میلیون تن!

به گزارش  چیلان ، بررسی آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد فولادسازان کشور در طول ۷ ماهه اول امسال رشد ۱۴ درصد در تولید فولاد میانی را به ثبت رساندند و  ۱۲ میلیون و ۲۴۹ هزار تن فولاد تولید کردند.  از این میزان ۵ میلیون و ۷۲۸ هزار تن سهم اسلب و مابقی بیلت و بلوم بوده است که می توان گفت تقریبا سهم مساوی در سبد فولاد میانی ایران دارند.

تولید فولاد میانی فولادی ها در مدت مشابه سال قبل ۱۰ میلیون و ۷۴۱ هزار تن بود و رشد ۱۴ درصدی ۷ ماهه امسال تقریبا ۳ برابر متوسط رشد تولید فولاد دنیا است!

همچنین در مدت مذکور تولید کل محصولات فولادی با رشد ۱۰ درصدی از ۱۰ میلیون و ۲۸۵ هزار تن در ۷ ماهه سال ۹۵ به ۱۱ میلیون و ۳۱۵ هزار تن در ۷ ماهه سال جاری رسیدند.

در مدت مذکور تنها تولید تیرآهن و میلگرد با افت ۵ درصدی همراه بود و سایر محصولات رشد تولید را به ثبت رساند که این مسئله نشان دهنده تداوم رکود ساخت و ساز در کشور است.

گفتنی است تولید تیرآهن در این مدت ۵۶۶ هزار تن، میلگرد ۳ میلیون و ۵۶۱ هزار تن، ورق گرم ۴ میلیون و ۴۲۱ هزار تن، ورق سرد یک میلیون و ۳۸۶ هزار تن و ورق پوششدار ۸۹۸ هزار تن بود.

براساس این گزارش شرکت های معدنی و فولادی در ۷ ماهه اول امسال ۱۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید کرده اند که ۱۹ درصد بالاتر از رقم ثبت شده در ۷ ماهه اول سال گذشته یعنی ۱۰ میلیون و ۵۸۴ هزار تن است. بنابراین در ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲ میلیون تن به تولید آهن اسفنجی کشور اضافه شده است.

برای مطالعه آمار نیمه نخست سال ۹۶ و ماه های قبل به بخش آمار سایت مراجعه نمایید.

2

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۶
شناسه مطلب : 15492
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.