ایجاد کارخانه زنجیره فولاد در “قروه” تصویب شد
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس از تصویب طرح کارخانه زنجیره فولاد در مابین قروه و دهگلان خبر داد.

به گزارش  چیلان ، علیمحمد مرادی در دهگلان از تصویب طرح کارخانه زنجیره فولاد در قروه و دهگلان خبر داد و اظهار داشت: کار کارشناسی و جانمایی مربوط به این طرح انجام شده و تنها کلنگ‌زنی آن مانده تا عملیات احداث آن شروع شود.

وی اعتبار پیش‌بینی شده شده برای این طرح را چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اعتبار برای ایجاد کارخانه زنجیره فولاد از طریق منابع دولتی و با مشارکت بخش خصوصی تأمین می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با اشاره به اینکه مکان مناسب جهت احداث کارخانه زنجیره فولاد مابین قروه و دهگلان است، تصریح کرد: تمام بسترهای لازم اعم از وجود سد آب، سنگ آهن، ریل قطار، اتوبان و دستگاه‌های خدمات‌رسان در این مسیر فراهم و کار کارشناسی آن نیز انجام شده است.

وی با اشاره به اعتراض مردم “بیجار” نسبت به اجرای این طرح در قروه و دهگلان عنوان کرد: اجرای این طرح در این مناطق به‌خاطر جبران مافات تعطیلی کارخانه ذوب آهن در قروه بود که منجر به بیکاری تعداد زیادی از جوانان این شهرستان شد.

مرادی با اشاره به اینکه اشتغال در این شهرستان آسیب جدی دیده است، افزود: باید اشتغال در این منطقه ترمیم و طرح کارخانه فولاد در قروه و دهگلان اجرایی شود.

وی با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی این طرح در منطقه اظهار کرد: با اجرای این طرح، برای دو هزار و ۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و ده هزار نفر به‌صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس خاطر نشان کرد: متأسفانه در کارخانه لاستیک بارز، افرادی آمدند و از معافیت مالیاتی دهگلان که منطقه محروم بود استفاده کردند اما تنها چیزی که عاید این مردم شد آلودگی‌ها و عوارض جوانبی آن بود.

وی اضافه کرد: اولویت جذب و بکارگیری نیرو در کارخانه زنجیره فولاد با جوانان بومی منطقه است.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶
شناسه مطلب : 15651
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.