تلاش برای افتتاح طرح های تکمیلی فولاد اسفراین تا پایان سال
با راه اندازی طرح توسعه کارخانه فولاد اسفراین علاوه بر اینکه زنجیره تولید در این مجتمع تولیدی تاحدودی تکمیل می شود، 6 هزار تن از محصول ارزش افزوده پیدا می کند.

حسن خاکسار، مجری طرح تکمیلی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین با اشاره به اینکه هم اکنون در این واحد تولیدی بزرگ پنج پروژه بزرگ در حال اجراست، افزود: سه پروژه از این تعداد تا دهه فجر امسال قابل بهره برداری است.

وی ذوب قطره ای مجدد، کوره های عملیات حرارتی، ماشین کاری، بخش پوسته کنی و تاپ گیری را از پروژه های در دست ساخت در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین بیان کرد و ادامه داد: در دهه فجر امسال بخش های ذوب قطره ای مجدد، کوره های عملیات حرارتی و بخش ماشین کاری به بهره برداری خواهد رسید.

خاکسار اظهار کرد: در تلاش هستیم تا دو بخش دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی این واحدها ۹۴ میلیون یورو تسهیلات دریافت شده است، بیان کرد: در حال حاضر اعتبار لازم برای اجرای این پروژه وجود دارد و فقط مشکل اصلی کمبود زمان است.

مجری طرح تکمیلی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین تصریح کرد: با اجرای این پروژه ها زنجیره تولید در این واحد تولیدی تا حدودی تکمیل می شود و از سوی دیگر با راه اندازی بخش ماشین کاری، تولید کالا دارای ارزش افزوده می شود.

به گفته وی کاهش زمان تحویل کالا به مشتری از دیگر مزایای قابل اهمیت در این مجتمع با افتتاح این پروژه هاست.

خاکسار ادامه داد: ظرفیت اسمی این واحد تولیدی ۸۲ هزار تن است که با تکمیل این پروژه ها می توان شش هزار تن از محصول را با روش کیفیت بهتر تولید کرد.

وی اظهار کرد: تولید انواع مقاطع فولادی و آلیاژی بخشی از جمله محصولات تولید شده در این واحد تولیدی است که اغلب به صورت نیمه ساخته بودند و با افتتاح بخش ماشین کاری می‌توان محصول نهایی تولید کرد.

2

تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
منبع : خبرگزاری ایسنا
شناسه مطلب : 15774
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.