بلوک «ذوب» توسط خصوصی‌سازی مجددا در فرابورس عرضه می شود
عرضه 16.75 درصد از سهام ذوب آهن از سوی سازمان خصوصی سازی در تاریخ 20 دی ماه جاری با قیمت پایه هر سهم 794 ریال در بازار دوم فرابورس ایران رقم خواهد خورد.

به گزارش  چیلان ، سازمان خصوصی‌سازی بیستم دی‌ماه قرار است ۱۶.۷۵ درصد از سهام شرکت ذوب‌آهن اصفهان را که متعلق به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد است به طور یکجا و شرایطی از طریق عرضه در بازار فرابورس ایران به فروش برساند.

کارگزاری بانک صنعت و معدن به عنوان کارگزار عرضه‌کننده این بلوک چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه تعداد ۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۴ سهم از کل سهام ثبت شده شرکت ذوب‌آهن را با قیمت پایه ۷۹۴ ریال در بازار دوم فرابورس ایران عرضه می‌کند.

با قیمت هر سهم ۷۹۴ تومان، قیمت پایه کل این عرضه رقم ۴۴۱۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۱۷۶ ریال است که سپرده حضور در این رقابت ۳ درصد از این مبلغ می‌شود.

همچنین مطابق با اطلاعیه منتشر شده ثمن معامله به دو طریق یکجا و نقد یا نقد و اقساط (در شرایطی که ۱۰ درصد مبلغ نقدی و مابقی در اقساط مساوی شش ماهه طی ۶ سال با نرخ ۱۳ درصد باشد)، قابل پرداخت است.

شایان ذکر است، پیشتر این عرضه در تاریخ ۱۳ شهریورماه روی میز فروش رفته بود که در آن زمان قیمت پایه هر سهم ۸۱۰ ریال اعلام شد، اما هم‌اکنون این عرضه با قیمت ۷۹۴ ریال به خریداران فروخته خواهد شد.

2

تاریخ انتشار : ۹ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
شناسه مطلب : 16065
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.