تازه ترین عناوین
شرکت های واگذار شده نه دولتی اند و نه خصوصی!
رقابت کردن بخش خصوصی با شرکت های خصولتی که مواد اولیه مورد نیازشان را با قیمت مناسب و ارزان تر تهیه می کنند بسیار دشوار است.

احمد سعدی، مدیرعامل مجتمع فولاد البرز غرب در گفت و گو با  چیلان  گفت: خصوصی سازی در ایران تنها تبدیل واحدهای خصوصی به خصولتی است و می توان گفت خصوصی سازی واقعی در ایران متاسفانه صورت نگرفته است.

وی اظهار داشت: دولت بایستی در وهله اول اقدام به واگذاری و خصوصی سازی واحدهایی نماید که سودده هستند نه اینکه فقط واحدهای زیان ده را واگذار کند. در این صورت است که بخش خصوصی هم می تواند این کارخانه ها را سودآورتر و بهینه تر کند.

سعدی افزود: دولت باید به بخش خصوصی اعتماد کند و حداقل سرمایه در گردش واحدهای واگذار شده به بخش خصوصی واقعی را تا حدودی تامین نماید تا قادر به تولید بهینه و با ظرفیت بالا باشد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت هایی که تاکنون خصوصی شده اند ساختاری نه دولتی و نه خصوصی دارند و همین مسئله مشکل ساز شده است و این درحالی است که بالغ بر ۷۰ تا ۸۰ درصد تولید فولاد کشور در اختیار همین واحدهای خصولتی است.

مدیرعامل مجتمع فولاد البرز غرب با بیان اینکه رقابت کردن بخش خصوصی با شرکت های خصولتی که مواد اولیه مورد نیازشان را با قیمت مناسب و ارزان تر تهیه می کنند بسیار دشوار است گفت: چراکه بخش خصوصی بایستی مواد اولیه را با قیمت های آزاد و بعضا به سختی تهیه کند و در نتیجه ضرر کاملا متوجه بخش خصوصی است.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
شناسه مطلب : 18379
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.