افزایش تولید رمز بقای ذوب آهن/ نقش ذوب آهن در بومی سازی صنعت فولاد کشور
رمز بقای ذوب‌آهن در افزایش تولید محصول است و اگر می‌خواهید پیشرفت کنید باید تولید را ارتقاء دهید.

به گزارش  چیلان ، دکتر جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان گفت: ظرفیت تولید فولاد کشور در سال ۹۲، ۱۲۰ میلیون تن بوده که امسال به ۲۰۰ میلیون تن رسیده و این پیشرفت در سایه زحمات تلاش‌گران عرصه صنعت فولاد کشور بوده است.

وی اظهار کرد: امروز نمی‌توان به کارخانه فولادی رفت که ذوب‌آهن اصفهان در آن نقشی نداشته باشد.

سرقینی افزود: روزی که ذوب‌آهن را بنا نهادند یک چرخه کامل بود که در چند سال اخیر این زنجیره دچار تغییراتی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که امروز با افتخار می‌گوییم این زنجیره متعادل‌تر شده است، خاطرنشان کرد: رمز بقای ذوب‌آهن در افزایش تولید محصول است و اگر می‌خواهید پیشرفت کنید باید تولید را ارتقاء دهید.

سرقینی اذعان داشت: در شرایط پیش رو ذوب‌آهن کمترین ریسک را دارد، سایر شرکت‌ها ممکن است دچار چالش‌هایی شوند اما ذوب‌آهن می‌تواند با دغدغه کمتری فعالیت کند؛ هرچند تلاش می‌کنیم تحریم‌ها کمترین اثر را داشته باشد.

وی با بیان این که امروز صنعت فولاد بومی شده و ذوب‌آهن در این مهم نقش اصلی داشته است، یادآور شد: یکی از اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن فولاد است که قطعاً به آن خواهیم رسید.

گفتنی است، منصور یزدی زاده که قبل از مدیرعاملی شرکت ملی فولاد ایران در سال ۹۶، معاون برنامه ریزی و توسعه و معاون فروش و بازاریابی ذوب آهن نیز عهده دار بود اکنون به سمت مدیرعاملی ذوب آهن اصفهان منصوب (اینجا) شده است.

2

تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
منبع : فارس
شناسه مطلب : 18747
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.