مشکلات دستورالعمل تنظیم بازار برای تولیدکنندگان ورق های پوششدار  
دستورالعمل اخیر تنظیم بازار فولاد نیازمند بازنگری بود و تصمیم جدید برای بازنگری منظقی بوده چون بررسی عرضه های بعد از دستورالعمل نشان می دهد این عرضه ها به تولید بازنگشته و در مسیر دلالی قرار گرفته بود.

مجید رضاپور، مدیرعامل شرکت ورق های پوششدار تاراز چهارمحال با الزامی خواندن بازنگری در دستورالعمل تنظیم بازار فولاد گفت: اگر با اصلاح این دستورالعمل موافقت نمی شد، باید در انتظار توقف تولید در شرکت های تولیدکننده ورق های پوششدار می شدیم.

رضاپور با اشاره به اینکه تولیدکنندگان داخلی ورق های پوششدار تا قبل از دستورالعمل تنظیم بازار فولاد که توسط وزارت صمت ابلاغ شد، ورق مورد نیاز خود را از فولاد مبارکه تامین می کردند گفت: طبق دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولیدکنندگان از این پس بایستی ورق مورد نیاز خود را از طریق بورس کالا تامین نمایند و درمقابل فولاد مبارکه نیز باید تمامی محصولات خود را در بورس عرضه نماید که این موضوع مشکلاتی را برای خریداران ایجاد کرده چراکه شرکتی مانند تاراز تا پیش از این در قالب قراردادهای مچینگ اقدام به خرید ورق از فولاد مبارکه می کرد لذا این مسئله تولیدکنندگان را با چالش مواجه خواهد کرد.

مدیرعامل تاراز چهارمحال افزود: تاراز با وجود آنکه بازار کشش برای جذب تولیدات را داشته و امکان فعالیت با حداکثر ظرفیت برای آن وجود داشت، نتوانسته به ظرفیت اسمی خود برسد.

وی خاطرنشان کرد: تاراز ماهانه ۱۵هزار تن ورق از مجتمع فولاد مبارکه تامین می کرد اما در مرداد ماه قادر به تامین از طریق بورس نبود و قطعا با این روند، مهرماه خط تولید تاراز متوقف خواهد شد و چنانچه این شرایط ادامه یابد تولید برای تولیدکنندگان ورق های پوششدار به واسطه عدم تامین خوراک، ظرف دو یا سه ماه آینده متوقف خواهد شد و همین امر به تعدیل نیرو منجر می شود. این شرایط به نفع و تولید و تولیدکننده نبوده و می تواند باعث توقف تولید گردد.

رضاپور با بیان اینکه مسئولان باید نگاه واقع بینانه ای به دستورالعمل اخیر تنظیم بازار فولاد داشته باشند گفت: دستورالعمل اخیر تنظیم بازار فولاد نیازمند بازنگری بود و تصمیم جدید درخصوص بازنگری بر روی این دستورالعمل جنجالی منطقی است چراکه عرضه های بعد از دستورالعمل به تولید بازنگشته و در مسیر دلالی قرار گرفته بود.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
شناسه مطلب : 20672
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.