مصائب صادرات فولاد با اعمال مقررات داخلی و خارجی
اعمال مقررات داخلی و خارجی مشکلات زیادی را برای فولادسازان به ویژه واحدهایی که در حوزه صادرات فعال می باشند ایجاد کرده است.

بهمن تجلی زاده، معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان در گفت و گو با  چیلان  با بیان اینکه اعمال مقررات داخلی و خارجی مشکلات زیادی را برای صادرکنندگان ایجاد کرده گفت: به تازگی شاهد تغییر نرخ پایه صادرات بوده ایم. به عبارتی نرخ پایه صادرات ۱۰ درصد بیشتر از قیمت واقعی تعیین شده است.

وی افزود: قیمت اظهار نامه از سوی گمرک تا پیش از این ۴۳۰ دلار بود و اکنون این عدد به ۵۰۰ دلار افزایش یافته درحالی که قیمت های واقعی ۴۶۰ دلار است. زمانی که شرکت ها پیمان سپاری می کنند درواقع متعهد می شوند که ۵۰۰ دلار ارز به کشور باز گردانند درحالی که قیمت واقعی پایین تر از این ارقام است لذا این موضوع برای فولادسازان و صادرکنندگان مشکل ساز شده است.

تجلی زاده مشکل دیگر فولادسازان را عرضه های حداکثری در بورس کالا عنوان کرد و گفت: در این برهه شاهد افزایش حداکثری عرضه های فولاد خوزستان در زمان ارزانی قیمت ها در بورس کالا بودیم. فولاد خوزستان بخشنامه وزارت صمت برای عرضه گسترده در بورس با نرخ های پایین را بی چون و چرا عملیاتی کرد که خوشبختانه شاهد لغو قیمت گذاری دستوری بودیم.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ سپتامبر ماه ۲۰۱۸ ساعت ۱۵:۵۱
شناسه مطلب : 21016
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.