مدیرعامل فولاد خوزستان به چیلان خبر داد:آخرین وضعیت طرح کنسانتره و گندله سازی توسعه ملی/ خوزستان فراتر از ۳.۸ میلیون تن تولید خواهد کرد
فولاد خوزستان قصد دارد مطابق با برنامه ریزی صورت گرفته به تولید بیش از 3 میلیون و 800 هزار تنی دست یابد.

محمد کشانی، مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با  چیلان  ورود این شرکت به زنجیره ارزش بالادست فولاد را از جمله دستاوردهای مهم شرکت در سال گذشته عنوان کرد و گفت: فولاد خوزستان با تملک ۶۷ درصد از سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی توانست در راستای اجرایی نمودن یک استراتژی ضروری در سرمایه گذاری های شرکت گام بردارد.

وی در خصوص این طرح توضیح داد: این طرح شامل دو واحد بزرگ تولید کنسانتره و گندله سازی هرکدام با ظرفیت دو و نیم میلیون تن را شامل می شود و قابلیت زیرساخت های آن در صورت تامین سهمیه سنگ آهن تا پنج میلیون تن در هرکدام از بخش ها وجود دارد. شایان ذکر است، طرح کنسانتره سازی توسعه ملی سال گذشته و واحد گندله سازی نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با  چیلان  با اشاره به آمار تولید سال گذشته که ۳.۸ میلیون تن اسلب، بلوم و بیلت بود گفت: فولاد خوزستان سهم ۱۷ درصدی از تولید فولاد خام کشور را دارا می باشد و در سال گذشته رشد ۴.۶ درصدی را ثبت کرد. به لحاظ فروش نیز رشد ۱۷ درصدی فروش بلوم و بیلت و ۲ درصدی در کلیه محصولات در سال قبل به ثبت رسید و در نهایت سبب شد از لحاظ ارزشی فروش، رقم ۷ هزار و ۱۷۹ میلیارد تومانی برای فولاد خوزستان محقق شود که رشد ۴۹ درصدی نسبت به سال گذاشته را به ثبت رساند.

کشانی ادامه داد: در سال جاری نیز مطابق با برنامه پیش خواهیم رفت و قطعا به تولید بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تنی دست خواهیم یافت.

2

تاریخ انتشار : ۲۶ سپتامبر ماه ۲۰۱۸ ساعت ۱۲:۵۳
شناسه مطلب : 21205
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.