قائم مقام مدیر عامل و عضو هیئت مدیره هلدینگ میدکو در گفت و گو با چیلان خبر داد:اتمام ۹۰ درصد پروژه های میدکو تا پایان سال جاری/ پروژه های ۲۰ هزار میلیاردی میدکو تا سال آینده به اتمام می رسد
میدکو در افق 1404 سهم 8 میلیون تنی در تولید کنسانتره، 7.5 میلیون تنی در تولید گندله، 3 میلیون تن آهن اسفنجی، 4.2 میلیون تن فولاد در کشور دارد.

مهندس علی پالیزدار، قائم مقام مدیر عامل و عضو هیئت مدیره هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) در گفت و گو با خبرنگار  چیلان  ضمن تشریح سهم میدکو در صنعت فولاد ایران گفت: میدکو فعالیت خود را از سال ۸۸ آغاز کرد و دهمین سالی است که به حیات خود ادامه می دهد و امسال ۹۰ درصد پروژه های میدکو تمام می شود که یک رکورد در صنایع معدنی کشور است.

پالیزدار تصریح کرد: شرکت در حال حاضر به تولید ۸ میلیون تن کنسانتره، ۷.۵ میلیون تن گندله، یک میلیون تن آهن اسفنجی، ۱.۱ میلیون تن فرآوری زغال سنگ، ۸۰۰ هزار تن کک متالورژی و ۲۴ هزار تن فرو سیلیسیوم دست یافته و تا پایان سال، دو واحد فولادسازی شامل فولاد بردسیر به ظرفیت یک میلیون تن و فولاد زرند با ظرفیت ۱.۷ میلیون تن، یک واحد ۴۰۰ هزار تنی آهک و دولومیت و نیز یک واحد ۱.۱ میلیون تنی فرآوری زغال سنگ در منطقه طبس به اتمام می رسد. با اتمام تمامی طرح ها سهم میدکو در تولید آهن اسفنجی ۳ میلیون تن خواهد شد.

قائم مقام مدیر عامل و عضو هیئت مدیره هلدینگ میدکو ادامه داد: از میان این پروژه ها، طرح فولاد بوتیا باقی می ماند که امیدوارم تا سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه به باور من یک زیبایی کامل در صنایع معدنی کشور در میدکو به وقوع پیوسته و توانسته این را اثبات نماید اظهار داشت: اگر هدف را شناخته و حواشی را بزداییم، در کنار حمایت های یک سیستم قدرتمند مالی می توان در این شرایط دشوار نیز به نتیجه مطلوب رسید.

پالیزدار در خاتمه گفت: در واقع پروژه های میدکو با حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به اتمام خواهد رسید و نقش زرینی را در بخش صنعت و معدن کشور ایفا خواهد کرد و گویای پتانسیل ها و ظرفیت های بالای کشور است.

2

تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
شناسه مطلب : 21442
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.