مدیرعامل فولاد خراسان خبر داد:صادرات فولاد خراسان تا پایان سال از مرز ۲۰۰ هزار تن عبور خواهد کرد
پیش بینی می شود تا پایان امسال میزان صادرات مجتمع فولاد خراسان از مرز 200 هزار تن عبور کند.

به گزارش  چیلان ، سید حسین احمدی سلیمانی مدیرعامل فولاد خراسان با اشاره به عدم تاثیر روند تحریم های جدید بر صادرات فولاد افزود: صادرات این مجتمع امسال نسبت به کل سال گذشته بیش از ۶۷ درصد افزایش داشته و صادرات شمش فولاد آن برای نخستین بار از مرز ۱۰۰ هزار تن عبور کرد.

وی اظهار داشت: طی این مدت صادرات مجتمع فولاد خراسان ۱۵۰ هزار و ۶۱۸ تُن انواع فولاد بود در حالی که این میزان در کل سال گذشته ۱۱۷ هزار و ۴۵۴ تن بوده است.

وی گفت: علاوه بر کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان و پاکستان کشورهای عمان، امارات و ترکیه نیز در فهرست مشتریان فولاد خراسان قرار گرفته اند که انتظار می رود تا پایان امسال میزان صادرات این مجتمع از مرز ۲۰۰ هزار تن عبور کند.

احمدی سلیمانی افزود: اتخاذ سیاست های جدید صادراتی و حفظ اعتماد به کیفیت محصولات تولیدی در فولاد خراسان، در کنار جلب مشتریان جدید در خاور دور و نیز برخی کشورهای تولیدکننده فولاد در همسایگی ایران نظیر ترکیه در افزایش میزان صادرات موثر بوده است.

براساس گزارش ایرنا، مجتمع فولاد خراسان درسال ۱۳۶۹ با سرمایه اولیه ۱،۵میلیارد ریال با مشارکت شرکت ملی فولاد ایران و بانک سپه تاسیس و با نام نورد فولاد خراسان به ثبت رسید و در سال ۷۴ نام آن به شرکت مجتمع فولاد خراسان تغییر یافت.

از کل سهام مجتمع فولاد خراسان ۵۱،۴۴ درصد به صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، ۳۲،۱۶ درصد به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، ۱۳،۳۳ درصد به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان و ۳،۰۷ درصد یه سایر سهامداران تعلق دارد.

این مجتمع در منطقه ای به مساحت هزار و ۴۰۰ هکتار در ۱۵ کیلومتری شمال غرب نیشابور قرار دارد و شامل ۶ کارخانه گندله سازی با ظرفیت تولید ۲،۵ میلیون تن در سال، ۲ واحد احیای مستقیم با ظرفیت ۱،۶ میلیون تن، ۲ واحد فولادسازی با ظرفیت ۱،۴ میلیون تن و کارخانه نورد با ظرفیت تولید سالانه ۶۴۰ هزار تن است.

مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

2

تاریخ انتشار : ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
منبع : ایرنا
شناسه مطلب : 23674
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ویژه نامه چیلان- کارنامه 6 ماهه 99