آمار فروردین 98 فولاد ایران منتشر شدرشد ۳ درصدی تولید فولاد میانی کشور تا پایان فروردین/ رشد تولید محصولات فولادی چشمگیرتر بود
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گزارش آماری فروردین 98 فولاد ایران را منتشر کرد که بر اساس این گزارش، فولادسازان ایران موفق شده اند با توليد 2 میلیون و 177 هزار تن فولاد میانی رشد 3 درصدی را به ثبت برسانند. انجمن توليدكنندگان فولاد ایران همچنین در گزارش آماری خود اعلام کرده که در نخستین ماه از سال 98، تولید محصولات فولادی ایران با رشد 16 درصدی به یک میلیون و 668 هزار تن رسیده و تولید آهن اسفنجی هم از 2.5 میلیون تن فراتر رفته که رشد 14 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش  چیلان ، آمارهای منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از تولید، صادرات، واردات و مصرف ظاهری فولاد نشان می دهد، کل تولید فولاد و محصولات فولادی در فرودین ۹۸ به ترتیب ۲ میلیون و ۱۷۷ هزار تن و یک میلیون و ۶۶۸ هزار تن بود.

تولید فولاد میانی تنها رشد ۳ درصدی را به ثبت رسانده اما رشد تولید محصولات فولادی ۱۶ درصد گزارش شده است.

آمارها نشان می دهد در اولین ماه از سال قبل ۲ میلیون و ۱۰۶ هزار تن فولاد میانی و یک میلیون و ۴۳۲ هزار تن محصولات فولادی در کشور تولید شده بود.

گفتنی است از مجموع ۲ میلیون و ۱۷۷ هزار تن فولاد میانی تولید شده تا پایان فروردین ماه یک میلیون و ۲۴۷ هزار تن سهم بیلت و بلوم است که رشد ۱۶ درصدی پیدا کرده درحالی که تولید اسلب با افت ۱۰ درصد به ۹۳۰ هزار تن رسیده است.

تولید محصولات فولادی هم که درمجموع یک میلیون و ۶۶۸ هزار تن بود شامل ۹۰۵ هزار تن مقاطع تخت فولادی و ۷۶۳ هزار تن مقاطع طویل فولادی بود. تولید مقاطع تخت در مدت مذکور رشد ۱۸ درصدی داشته و رشد تولید مقاطع طویل ۱۵ درصد بوده است.

از میان ۹۰۵ هزار تن مقاطع طویل، ۷۸۶ هزار تن ورق گرم، ۲۰۷ هزار تن ورق سرد و ۱۳۷ هزار تن ورق پوششدار بود که به ترتیب رشد ۱۴ درصد، ۲۰ درصد و ۴۹ درصد نسبت به فرودین پارسال داشتند.

همچنین از ۷۶۳ هزار تن مقاطع طویل تولید شده در کشور ۵۹۱ هزار تن میلگرد، ۱۰۹ هزار تن تیرآهن و ۶۳ هزار تن نبشی، ناودانی و سایر مقاطع بوده است. در این بین رشد تولید میلگرد ۲۳ درصد و تیرآهن ۳۱ درصد بود درحالی که تولید نبشی و ناودانی افت ۳۷ درصدی داشت.

تولید آهن اسفنجی نیز در مدت مذکور با رشد ۱۴ درصدی از ۲ میلیون و ۲۲۵ هزار تن به ۲ میلیون و ۵۴۲ هزار تن رسید.

جزئیات آمارهای سال ۹۷ و تحلیل های کاربردی فولاد ایران را در کتاب سال فولاد ایران مطالعه نمایید.
ثبت سفارش و خرید از طریق شماره های ۴-۸۸۵۵۱۷۰۱

2

تاریخ انتشار : ۶ خرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
شناسه مطلب : 25521
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ویژه نامه چیلان- کارنامه 6 ماهه 99