از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور مقامات ایرانی و مهمانان آلمانی فولاد سنگان حامی محیط زیست معرفی شد
در همایشی که توسط سازمان حفاظت محیط زیست، دانشگاه تهران و کارگروه مدیریت پسماند ایران و آلمان ( Iran Germany Waste Management Initiative) در مرکز همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور مدیران کارخانجات منتخب معدنی و صنعتی برگزار شد، فولاد سنگان به عنوان صنعت سبز در منطقه سنگان و دوستدار محیط زیست معرفی شد.

به گزارش  چیلان  به نقل از  روابط عمومی فولاد سنگان، دکتر علی امرایی، مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر افزود: این همایش بین المللی با هدف ایجاد بستر مناسب جهت انتقال دانش بین المللی و فناوری های نوین در حوزه مدیریت پسماند برگزار شد و شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان صنعت سبز و دوستدار محیط زیست، لوح حامی محیط زیست را دریافت نمود.

مدیرعامل فولاد سنگان ، مدیریت صحیح پسماندهای عادی و صنعتی در شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان را در  دریافت این لوح تاثیرگذار دانست و گفت: اقدامات ارزنده ای در این خصوص انجام شده که می توان به احداث ایستگاه پسماند جهت تفکیک و ذخیره سازی پسماند های ویژه و ضایعات، عقد قرارداد با پیمانکار معتمد شهرداری بابت انتقال پسماندهای عادی به لندفیل شهرداری سنگان و از همه مهم تر استفاده از چندین دستگاه فیلتر پرس و واحد تیکنر به جهت تصفیه، بازچرخانی و مدیریت پساب در کارخانه گندله سازی و کنسانتره و غیره  اشاره کرد.

دکتر امرایی اضافه کرد:  این تجهیزات موجب خواهد شد باطله های تولیدی به جای لجن، خمیری شکل (خشک) باشد به نحوی که ۸۰ درصد آبگیری و پساب بازچرخانی شود و نهایتا موجب خواهد شد ذخیره سازی باطله ها در سد باطله آسان و در مصرف آب صرفه جویی شود و آب های زیرزمینی و خاک در محدوده سد باطله آلوده نگردد.

گفتنی است در پایان این همایش نمایندگان شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در جلسات تجاری B2B  با مقامات و مهمانان آلمانی حاضر در برنامه به جهت همکاری های آتی و بهره گیری از دانش و فن آوری های مدیریت پسماند به گفتگو  پرداختند.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
شناسه مطلب : 29253
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
حبیب اله نوبهار :

باسلام وادب خدمت همه دوستداران انسانیت
محیط زیست میراثی ماندگاراز پیشینیان برای آیندگان است.فقط عاشقان انسانیت آن را حفظ خواهند کرد
ما به حکم انسان وظیفه داریم آن را فارغ از عقیده و قومیت به نسلهای آینده برسانیم
هر کس نوکری بندگان خدا را بکند خداوند فرشتگانش را نوکر او خواهد کرد ودر جایی دستش را خواهد گرفت که از دست هیچ کس کاری ساخته نیست

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.