از سنگ تا ریل در ذوب آهن اصفهان
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: الان متناسب با نیاز و تقاضای کشور ماهانه ۱۰ هزار تن ریل تولید می شود.

مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید گفت: همکاران ذوب آهنی با کار شبانه روزی موفق به تولید ریل شدند. بسیاری از کارشناسان داخلی باور نداشتند اما این کار بزرگ انجام شد.
وی تصریح کرد: تغییر در فرایند واردات ریل کار سختی بود اما این باور ایجاد شد و ریل مورد نیاز در ذوب آهن تولید شد. الان ریل ۱۸ متری تولید می کنیم و می توانیم ۳۶ متری هم به راحتی تولید کنیم. می توانیم با کمک دانشگاه ریل ۷۲ متری تولید کنیم و نیاز به تغییرات در خط داریم که شش ماهه قابل انجام است.ریل
وی افزود: با ظرفیت کنونی به راحتی می توانیم نیاز داخلی را تامین کنیم و حتی طرح های توسعه ریل را پوشش دهیم. زمانی فولاد مورد نیاز ریل وارد می شد اما الان فولاد ریل را با پروژه vd تولید می کنیم و سنگ آهن تبدیل به ریل می شود. انواع ریل مورد نیاز متروی اصفهان ، تهران و سراسر کشور تولید می شود.
یزدی زاده تأکید کرد: تا ۲۲ بهمن تمام انواع ریل مورد نیاز معدن در ذوب آهن اصفهان تولید می شود. الان متناسب با نیاز و تقاضای کشور ماهانه ۱۰ هزار تن ریل تولید می شود. ریل ذوب آهن تا سرعت ۳۵۰ کیلومتر را پوشش می دهد برای سرعت های بالاتر هم در صورت نیاز تولید می شود.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: تا کنون بخش خصوصی ۹ هزار تن ریل از ذوب آهن اصفهان خریداری کرده است و این نشان دهنده رقابتی بودن قیمت های ریل ذوب آهن با نمونه های خارجی است. بخش دولتی نیز تا کنون تقاضاهای ۱۵ هزار و ۱۳ هزار و پانصد تنی داشته است و تقاضاهای دیگری از جمله برای محور چابهار در راه است .

2

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷
شناسه مطلب : 30033
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.