در نامه انجمن تولیدکنندگان فولاد به معاون اول رئیس جمهور مطرح شد:درخواست تمدید مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان فولاد به دلیل شیوع کرونا
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، با اشاره تبعات اقتصادی منفی شیوع ویروس کرونا، درخواست کرده است که مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان فولاد کشور، سه ماه تمدید شود.

به گزارش  چیلان ، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور با اشاره به بحران جهانی کرونا و مشکلات که این بحران برای صادرات فولاد کشور و فرآیندهای مالی مربوط به آن ایجاد کرده، خواستار این شده است که شرایط رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگان فولاد تسهیل شود.

در این نامه، انجمن تولیدکنندگان فولاد خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور در توصیف شرایط موجود نوشته است: «همانگونه که مستحضر هستید، شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان موجب برهم خوردن شرایط عادی کسب و کار شده و در کشور ما به دلیل تحریم‌های ظالمانه، این بحران دشواری‌های تولید و تجارت را مضاعف ساخته است. صادرات فولاد کشور و فرآیندهای مالی مربوط به آن نیز از این امر مستثنی نبوده است به طوری که دریافت ارز حاصل از صادرات و بازگشت آن به کشور مطابق مقررات بانک مرکزی، با مشکلاتی مواجه گردیده است. همچنین واردات قطعات و لوازم یدکی و مصرفی نیز به دلایل فوق بسیار سخت گردیده است».

در ادامه این نامه، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به برنامه‌های سایر کشورها برای کاهش تبعات اقتصادی کرونا، درخواست تمدید سه ماهه مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان فولاد را مطرح کرده و نوشته است: «در شرایط استثنایی فعلی دنیا که همه کشورها در جهت کاهش تاثیرات منفی بحران کرونا تسهیلات ویژه ای برای فعالان اقتصادی به ویژه بنگاه‌های صادرات‌محور در نظر گرفته‌اند، تقاضا دارد با تمدید سه ماهه رفع تعهد صادراتی صادرکنندگان فولاد کشور که عموما بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و بورسی هستند، زمینه را برای کاهش دغدغه فعالان جبهه اقتصادی در شرایط تحریم مهیا فرمایید تا انشاالله پس از گذار از این بحران موقت جهانی، بتوان شرایط باثباتی را برای اوضاع صادراتی و ارزی فولاد کشور محقق ساخت».

تصویر نامه انجمن تولیدکنندگان فولاد را در زیر مشاهده کنید:

 

2

تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۳
شناسه مطلب : 30803
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.