دو شاخص مهم در احداث خط نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه
حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولادمبارکه، در جلسه تشریح سیاست‌های این شرکت در احداث خط نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه که با حضور تعدادی از پیمانکاران این حوزه برگزار شد، از دو شاخص کیفیت و سرعت به عنوان مهمترین مولفه‌های اجرای این خط نورد منحصربه‌فرد یاد کرد.

به گزارش  چیلان ، مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: برای کشور ما که در حال حاضر بخش قابل توجهی از ورق‌های خاص و با کیفیت مورد نیاز خطوط تولید صنایع مختلف خود را از محل واردات تامین می‌کند، به بهره‌برداری رسیدن هرچه سریعتر خط نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی با تاکید بر مزیت‌های اجرای این پروژه تصریح کرد: با اجرای این خط جدید، ظرفیت تولید انواع ورق به ویژه ورق های فولادی خاص به ۸ میلیون تن افزایش خواهد یافت و در کنار این پروژه، ۵۲ پروژه جنبی دیگر نیز آغاز خواهد شد و حجم عظیمی از فعالیت مرتبط، اشتغال و رونق اقتصادی برای کشور ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل فولاد مبارکه در همین خصوص افزود: رویکرد ما در تقسیم فعالیت های این ابر پروژه به گونه‌ای است که از تمامی ظرفیت های داخلی به نحو مطلوب بهرمند شویم.
وی با تاکید بر این که منابع مالی مورد نیاز احداث این خط در نظر گرفته شده است، گفت: مصمم هستیم با حمایت دولت محترم و همکاری و همدلی شرکت های سازنده داخلی و پیمانکاران مربوطه این ابر پروژه را در مدت ۳۰ ماه به سرانجام برسانیم.

مهندس عظیمیان عدم وجود هرگونه انحصار در ساخت این خط را از مهمترین ویژگی های مراحل ساخت آن دانست و گفت: شرکت های برنده مناقصه در بخش های مختلف می توانند از ظرفیت های سایر شرکت‌ها به خوبی استفاده کنند. در واقع آن ها می توانند کارها را در قالب کنسرسیوم های مجزا با کیفیت و سرعت مطلوب انجام دهند. در هر حال همانگونه که پیش از این هم تاکید شد، رویکرد فولاد مبارکه استفاده از تمامی ظرفیت های موجود کشور است.
وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد : همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید فرموده‌اند ” نفس دشمن، دشمنی است”، از این رو با توجه به این که فولاد مبارکه از سوی دشمن مورد تحریم واقع شده است، اگر ما زانوی غم بغل بگیریم و منفعل شویم در مسیر مورد نظر دشمن حرکت کرده ایم فلذا باید با احداث خطوط تولید از این دست، در مسیر ناامیدی دشمن، اشتغال زایی برای جوانان، و رونق اقتصادی کشور گام برداریم.

2

تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
شناسه مطلب : 31369
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.