گزارش روز چیلان از معاملات نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهاماوج هیجان برای خرید «خساپا»/ دو چهره معاملات نمادهای فولادی و سنگ آهنی
امروز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت همه چیز در بازار بورس، تحت تأثیر بازگشایی سایپا قرار داشت. عده زیادی امروز سهام خود را فروختند تا در بازگشایی سایپا در صف خرید بنشینند. این موضوع باعث شکل‌گیری فشار فروش در بازار شد و بسیاری از سهم‌ها را به صف فروش کشاند. بدین‌ترتیب، در روز جاری تعداد نمادهای منفی به ۱۹۹ عدد رسید. نمادهای فولادی و سنگ آهنی امروز معاملات متفاوتی را تجربه کردند؛ برخی نمادها صف فروش شدند و برخی دیگر نظیر ومعادن، فولاژ، کگل و ... قدرت خود را به رخ کشیدند.

به گزارش  چیلان ، امروز شاخص کل بورس رشد ۴۴۱۹ واحدی را تجربه کرد و وارد ارتفاع یک میلیون و ۴۷ هزار واحدی بود. معاملات شستا امروز مانع از این شد که شاخص کل بورس تهران نزولی شود. با توجه به معاملات امروز می‌توان گفت که بازار بورس، هیجان ناشی از بازگشایی خساپا را نیز با موفقیت پشت سر گذاشت و این هیجان تنها یک فشار فروش ایجاد کرد و به اصلاح عمیق بازار منجر نشد.

امروز دو چهره از معاملات فولادی‌ها و سنگ آهنی‌ها را مشاهده کردیم: ومعادن، ذوب، فولاژ، فخوز، کگل، کچاد و کگهر معاملات بسیار خوبی را تجربه کردند و از این میان نماد کچاد به دلیل رشد متوالی بیش از ۵۰ درصدی برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی متوقف شد. چهره دوم معاملات فولادی‌ها و سنگ آهنی‌ها، مربوط به معاملات کویر، کاوه، فخاس، ارفع، فجر و کنور بود که با صف فروش به معاملات خود پایان دادند. در بین این نمادها کویر چندین روز است که در بازه منفی دامنه نوسان معامله می‌شود و شاید اصلاح این سهم به زودی خاتمه یابد و مجدداً در مسیر رشد قرار گیرد.

ارزش کل معاملات بورس و فرابورس امروز بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بود که عدد خوبی در روز بازگشایی نمادی شبیه سایپا محسوب می‌شود. احتمالا در روزهای آینده تعداد قابل توجهی از کسانی که سهام خود را فروخته‌اند تا خساپا را خریداری کنند، در نقش خریدار در طیف عظیمی از نمادهای بازار ظاهر شوند و این امر مجدداً رشد بازار بورس را درپی داشته باشد. امروز تعداد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران، از فشار فروش ناشی از بازگشایی خساپا استفاده کردند و بسیاری از نمادها را در قیمت‌های منفی و یا حتی صف‌های فروش خریداری کردند. قدرت نقدینگی همچنان موتور محرکه رشد بازار سهام در ایران است.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۴
شناسه مطلب : 31372
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.