شرکت‌ها چگونه می‌توانند در بورس پذیرش شوند؟
تامین مالی، معافیت مالیاتی و افزایش اعتبار را می‌توان مهمترین مزیت بورسی شدن بنگاه‌های اقتصادی دانست.

به گزارش  چیلان ، پذیرش و تامین مالی شرکت ها بنگاه‌های اقتصادی در بورس یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی در سال‌های اخیر بوده است، مزیت‌هایی مانند تامین مالی، معافیت مالیاتی، بروزرسانی ارزش شرکت، فروش و معامله سهام شرکت در بورس، افزایش اعتبار، تضمین آینده شرکت، سهولت در دریافت وام بانکی و… مهم‌ترین نتیجه پذیرش در بورس است.

بنگاه‌های اقتصادی برای پذیرش یا تامین مالی از طریق بورس باید از شروط اولیه شرکتی برخوردار باشند و سپس از طریق یک نهاد مالی فرآیند بورسی شدن را شروع کنند،‌ شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج خدمات عرضه و پذیرش و تامین‌مالی را تحت نظارت سازمان بورس ارائه می‌دهد

مشاور سرمایه‌گذاری ترنج مقدمات عرضه و پذیرش و تامین‌مالی شرکت‌های بزرگی همچون: مادیران، کابل ابهر، دکتر عبیدی، فیلیمو، فولاد سیرجان و… را در بورس فراهم کرده است. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ تماس بگیرید.

شرکت‌ها چگونه در بورس پذیرش می‌شوند؟

پذیرش به فرایندی گفته می‌شود که در طی آن سهام یک شرکت یا اوراق بدهی آن وارد بازار مالی شده و مورد معامله قرار می‌گیرد. شرکت‌ها برای این منظور نیاز به مشاور دارند تا تحلیل و ارزش‌گذاری درستی داشته باشند. زمانی که پروسه‌ پذیرش تمام شود، شرکت مشاور اقدام به عرضه عمومی سهام در بورس یا فرابورس می‌کند. وجود سهام شرکت‌ها در بورس به رشد و تعالی آن شرکت در کنار رشد اقتصادی کمک می‌کند.

مزایای پذیرش و عرضه در بورس و فرابورس

تامین مالی: شرکت ایکس را درنظر بگیرید که در بورس نیست و باید برای اجرایی شدن یک طرح جدید، بودجه در نظر بگیرد. برای تامین این پول یا باید به سراغ دارایی‌های شرکت برود یا از بانک وام بگیرد؛ این در صورتی است که اگر همین شرکت در بازار سرمایه عرضه سهام داشت، می‌توانست با افزایش سرمایه و مشارکت سهام‌داران در این افزایش، از منابع مالی آن‌‌ها بهره‌مند شود. حتی شرکت بورسی می‌تواند با انتشار اوراق بدهی از بازار سرمایه تامین مالی دریافت کند که ساز و کار مختص به خودش را دارد. این‌ها تمامی مزایای حضور در بورس نیست. در ادامه به باقی منفعت‌های این مهم می‌پردازیم؛

معافیت مالیاتی: طبق قانون شرکت‌هایی که سهم آن‌ها در بورس است، ۱۰ درصد و شرکت‌هایی که در فرابورس هستند ۵ درصد از مالیات بر درآمد شان بخشیده می‌شود. در نظر داشته باشید که اگر سهام شناور شرکت حداقل ۲۰ درصد باشد، این معافیت دو برابر خواهد شد.

افزایش اعتبار شرکت در بازارهای داخلی و خارجی، امکان وثیقه‌گذاری سهام‌ شرکت و ارتقاء سیستم‌های مالی شرکت از دیگر مزایای بورسی شدن است.

خدمات عرضه و پذیرش شرکت ترنج

شرکت ترنج، خدمات مالی متنوعی از جمله انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردانی و بازارگردانی را ارائه می‌دهد. عرضه و پذیرش شرکت‌ها و هموار کردن مسیر ورود آن‌ها به بورس یا فرابورس هم در مجموعه فعالیت‌های این شرکت قرار می‌گیرد.

شرکت ترنج با در اختیار داشتن یک تیم حرفه‌ای برای پذیرش شرکت شما در بورس، کل این فرآیند را مدیریت می‌کند و تنها یک شرکت واسط نیست. اعضای این تیم در طی جلسات متعدد، تمامی جهات و جوانب را سنجیده و قبل از ارسال درخواست به بورس یا فرابورس، پیگیری‌های مربوطه را انجام می‌دهد.

مشاور سرمایه‌گذاری ترنج مقدمات عرضه و پذیرش و تامین‌مالی شرکت‌های بزرگی همچون: مادیران، کابل ابهر، دکتر عبیدی، فیلیمو، فولاد سیرجان و… را در بورس فراهم کرده است. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ تماس بگیرید.

 

2

تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۰۴
شناسه مطلب : 60245
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی