گزارش اختصاصی چیلان از مجمع عمومی عادی سالیانه میدکو :مدیرعامل میدکو از عزم این مجموعه برای ارتقای ۲۰۰ هزار تنی ظرفیت تولید فولاد خبر داد / رشد ۹ درصدی صادرات در سال گذشته
مدیرعامل میدکو در مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ از تلاش این مجموعه برای افزایش ظرفیت تولید خبر داد. به گفته او میدکو سال گذشته را با رشد چشمگیر درآمدهای صادراتی پشت سر گذاشت هر چند کمبود انرژی چالش مهمی برای آن به شمار می‌آمد.  

به گزارش  چیلان ، مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) امروز برگزار شد. علی‌اصغر پورمند، مدیرعامل هلدینگ در این مجمع گفت: میزان صادرات محصولات میدکو در سال ۱۴۰۱ با رشد ۹ درصدی نسبت به سال قبل از آن همراه بوده است، از این رو صادرات یکی از نقاط قوت میدکو به شمار می‌آید تا جایی که مجموعه توانست بخشی از بدهی های خود را از محل صادرات پرداخت کند .

وی افزود: فروش میدکو در سال گذشته به ۳۹۱ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال رسیده است. ضمن اینکه سود خالص این شرکت معادل ۳۰۲ ریال بوده است.

او خاطرنشان کرد: در میدکو ۴۰ پروژه در ۱۴ سال اجرا شد، به این ترتیب که هسته اصلی هر پروژه در وهله اول مشخص شد. هر پروژه در میدکو به صورت یک زنجیره تعریف شده و زمانی یک پروژه به اتمام می‌رسد که تمامی زنجیره‌ها تکمیل شده باشد.

به گفته مدیرعامل میدکو فروش این شرکت در سال گذشته به ۳۹۱ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال و سود خالص آن به ۳۰۲ ریال رسید.

در تلاش برای ارتقای ۲۰۰ هزار تنی ظرفیت تولید هستیم

پورمند همچنین کارخانه‌های احیای مستقیم شرکت فولاد بوتیای ایرانیان، تغلیظ مس چاه ‌فیروزه، تجهیز و راه‌اندازی زغال‌سنگ گلندرود، جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهرهای کرمان و زرند را از جمله پروژه‌های میدکو نام برد که از پیشرفت چشمگیری برخوردار هستند.

مدیرعامل میدکو درباره وضعیت مصرف آب هلدینگ توضیح داد: بیشتر مصرف آب مجموعه در بخش‌های کنسانتره، فولاد سازی و ریخته‌گری اتفاق می‌افتد و آب موردنیاز فولادسازی بوتیا و زرند نیز از فاضلاب کرمان تامین می‌شود .

او همچنین اضافه کرد: در حال حاضر عرضه شرکت‌های فولاد سیرجان و فروسلیس در بورس در حال بررسی است و هر زمان شرایط آماده باشد عرضه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل میدکو همچنین گفت: میدکو در تلاش است میزان عملیات معدنی در سال ۱۴۰۲ را به ۱۳۰ میلیون تن افزایش دهد. این مجموعه توسعه و رشد تولید در سال جاری را در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: ظرفیت تولید فولاد در میدکو ۸۰۰ هزار تن است، هر چند در تلاشیم آن را به یک میلیون تن در سال ارتقا دهیم.

پورمند در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه به موضوع کمبود انرژی موردنیاز تولید پرداخت و گفت: میدکو سه ماه از سال گذشته را با کمبود گاز و برق پشت سر گذاشت. این مجموعه نیاز به ۷۰۰ مگاوات برق دارد برای تولید با ظرفیت کامل دارد و کمبود انرژی چالش مهمی برای آن به شمار می‌آید.

این خبر در حال به روزرسانی است.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۷
شناسه مطلب : 50340
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی