نتیجه معاملات شمش فولادی در بورس کالا/ کاهش قیمت شمش فولادی در عرضه‌های سنگین یازدهم خرداد
امروز یکشنبه ۱۱ خرداد، ۱۲۴ هزار تن شمش فولادی در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا عرضه شد که طی آن شمش بلوم تولیدی هفت شرکت فولادی، با قیمت میانگین موزون ۵۵۵۵ تومان به ازای هر کیلو مورد معامله قرار گرفت. با اصلاح روش‌های تنظیم بازار، امروز شاهد کاهش قیمت شمش فولادی در بورس کالا نسبت به معاملات روز چهارشنبه هفته گذشته بودیم.

به گزارش  چیلان ، امروز به لحاظ ارزشی، ۶۸۸.۸ میلیارد تومان شمش فولادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت. حجم عرضه شمش در روز جاری، ۱۲۴ هزار تن بود که برای این میزان عرضه، بیش از ۲۴۰ هزار تن تقاضا وجود داشت.

معاملات امروز شمش فولادی، حاوی نکات مثبتی بود، از جمله این‌که با همکاری فولادسازان، قیمت شمش فولادی در معاملات امروز نسبت به معاملات روز چهارشنبه هفته گذشته کاهش یافت. ارزان شدن شمش در معاملات امروز نشان می‌دهد که اصلاح روش‌های تنظیم بازار توسط مدیریت جدید وزارت صمت، بازگشت بورس کالا به ریل اصلی آن و همکاری تولیدکنندگان فولاد، به‌خوبی جواب داده است.

در روز چهارشنبه هفتم خرداد، معاملات شمش فولادی در بورس کالا در مجموع با قیمت میانگین ۵۸۲۴ تومان به ازای هر کیلو انجام شده بود و در معاملات امروز، قیمت میانگین شمش فولادی، کاهش ۲۶۹ تومانی در هر کیلو را تجربه کرد و به ۵۵۵۵ تومان رسید.

در روز چهارشنبه هفتم خرداد، ۱۴۵ هزار و ۸۵ تن و در روز جاری ۱۲۴ هزار تن شمش فولادی در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا عرضه شد. این عرضه‌ها، سنگین‌ترین عرضه شمش در تاریخ فعالیت بورس کالا در کشور است.

در جدول زیر نتایج معاملات امروز شمش فولادی در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر قیمت میانیگن، قیمت پایه، میزان تقاضا و … در این جدول قابل مشاهده است:

2

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲
شناسه مطلب : 31567
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.