گزارش روز چیلان از معاملات نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهامفتح ابرکانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی​/ تخت گاز کویر با قدرت خیره‌کننده خریداران حقیقی
امروز دوشنبه ۲۶ خرداد شاخص کل بورس، ابرکانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی را فتح کرد. گرچه در بسیاری از نمادهای بازار سهام، از جمله در تعدادی از نمادهای فولادی و سنگ آهنی، فشار فروش و تلاش عده‌ای از سهامداران برای «سیو سود» دیده می‌شود، اما قدرت خریداران بسیار بالاست و نشانه‌های نگران‌کننده در کلیت بازار سرمایه دیده نمی‌شود. از میان نمادهای زنجیره فولاد، کویر (شرکت فولاد سپید فراب کویر) حرکت شتابانی را آغاز کرده و معاملات آن نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش  چیلان ، امروز شاخص کل بورس با رشد ۱۴ هزار و ۶۹۹ واحدی، برای نخستین بار به ابرکانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی وارد شد. تثبیت شاخص کل بورس در این کانال، در روزهای آینده می‌تواند از حیث روانی، شرایط را برای دور تازه‌ای از رالی بسیاری از گروه‌ها آماده کند. البته در برخی از گروه‌ها، نظیر گروه خودرو، حرکت شتابان بسیاری از سهم‌ها آغاز شده است.

نمادهای فولادی و سنگ آهنی امروز معاملات یک‌دستی را تجربه نکردند: در برخی از نمادها فشار فروش دیده می‌شد، برخی از نمادها نظیر کاوه بعد از رشد شتابان، در حال تجربه اصلاح قیمتی و دست به دست شدن سهام برای دور تازه‌ای از صعود هستند، و بالاخره در برخی از نمادها نظیر کویر، شاهد تجربه صف‌های خرید بسیار سنگین هستیم.

این روزها معاملات کویر، متفاوت‌تر از سایر نمادهای فولادی است. اصلاح خسته‌کننده کویر، بالاخره تمام شد و بزرگ‌ترین تولیدکننده میلگرد شاخه و کلاف کشور، حرکت صعودی پرقدرتی را در بورس آغاز کرده است. در ۴ روز کاری اخیر، قیمت سهام کویر ۲۱ درصد رشد کرده است. مهم‌ترین نکته در معاملات کویر، قدرت خریدار حقیقی است: امروز میانگین خرید هر کد حقیقی در معاملات کویر، بیش از ۲۰۹ میلیون تومان بوده است. کویر در حال حاضر، صف خرید سنگین را تجربه می‌کند و با این صف خرید و قدرت خریداران حقیقی، به‌نظر می‌رسد که روزهای خوب این نماد فولادی ادامه داشته باشد.

ارزش معاملات در بازار سهام بسیار بالاست: همین امروز ارزش کل معاملات بورس و فرابورس بیش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است. نقدینگی بزرگی که در بازار بورس وجود دارد، باعث می‌شود تا عمر دوره اصلاح کوتاه شود و مدتی است که ما شاهد، اصلاح‌های عمیق قیمتی یا اصلاح‌های زمانی چندماهه نبوده‌ایم. با این روند، سهامدارانی نمادهای فولادی یا سنگ آهنی که نگاه میان مدت دارند، نباید چندان نگران آینده سهام خود باشند.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۲
شناسه مطلب : 31780
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.