گزارش چیلان از روند قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانآخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران/ پیش‌روی شمش فولادی و اسلب صادراتی ایران در سقف قیمتی سال ۹۹/ رشد قیمت فولاد صادراتی ادامه خواهد داشت؟
چیلان طبق روال پنج‌شنبه هر هفته، قیمت فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، طبق فرمول وزارت صمت، مبنای قیمت‌گذاری شمش در بورس کالا است. در هفته جاری، قیمت بیلت صادراتی ایران حتی تا ۳۷۵ دلار به ازای هر تن هم بالا رفت و در مجموع بیلت صادراتی کشور، در محدوده ۳۶۳ تا ۳۷۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. متوسط قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با رشد قابل توجه ۳.۱ درصدی در هفته جاری، به ۳۶۷.۵ دلار به ازای هر تن رسید. هم شمش فولادی و هم اسلب صادراتی، در سقف قیمتی خود در سال ۹۹ معامله می‌شوند.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، در محدوده ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته، افزایش قابل توجه ۳.۱ درصدی را نشان می‌دهد. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۶۳ تا ۳۷۵ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۶۹ دلار به ازای هر تن، افزایش ۰.۴ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۲۱ خرداد نشان می‌دهد.

خبر خوب این روزهای بازار فولاد این است که قیمت فولاد صادراتی ایران، با کاهش محدودیت‌های جهانی مهار کرونا احیا شده است. قیمت بیلت صادراتی ایران که در اوج بحران کرونا در اوایل فروردین حتی تا ۳۲۷ دلار به ازای هر تن هم پایین آمده بود، حالا میانگین هفتگی آن به ۳۷۰ دلار به ازای هر تن هم تنه می‌زند و قیمت بیلت صادراتی در برخی معاملات، ۳۷۵ دلار به ازای هر تن نیز گزارش شده است.

قیمت اسلب صادراتی ایران نیز که در اردیبهشت ماه تا ۳۲۰ دلار به ازای هر تن پایین آمده بود، در این هفته در محدوده ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار به ازای هر تن معامله شد که رشد قیمت قابل توجهی محسوب می‌شود.

تقاضا برای فولاد میانی و محصولات فولادی بهبود یافته و موجودی انبارها رو به کاهش گذاشته است. در این هفته خصوصاً افزایش قیمت فولاد میانی و محصولات فولادی در منطقه CIS و همچنین کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس قابل توجه بوده است. قیمت فوب ورق گرم صادراتی CIS در این هفته، رشد ۱۰.۱ درصدی، قیمت سی‌اف‌آرِ ورق گرم وارداتی امارات متحده عربی، رشد ۱۲.۳ درصدی، قیمت میلگرد صادراتی CIS، افزایش ۸.۶ درصدی، قیمت میلگرد وارداتی امارات متحده عربی، افزایش حدوداً ۳ درصدی، قیمت اسلب صادراتی CIS، افزایش ۴.۹ درصدی، و بالاخره قیمت بیلت وارداتی امارات متحده عربی، رشد ۲.۵ درصدی را تجربه کرده است.

رشد قیمت‌ها در این مناطق، این امیدواری را تقویت می‌کند که بهبود قیمت فولاد صادراتی ایران همچنان ادامه داشته باشد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۷
شناسه مطلب : 31796
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.