تامین نیاز آهک فولاد خراسان از معادن مرغوب شهرستان نیشابور
مدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان» در بازدید از کارخانه آهک «فولادیار» بر حمایت فولاد خراسان برای راه اندازی هرچه سریعتر این کارخانه تاکید کرد.

به گزارش  چیلان ، کسری غفوری با بیان این که آهک و دولومیت از نیازهای اساسی فولاد خراسان است و برای رفع این نیاز تصمیم گرفته شد مجموعه‌ای در نزدیکی فولاد خراسان احداث گردد، افزود: در این چارچوب طرح‌های مطالعاتی آن انجام و از سال گذشته طرح احداث آن با برنامه زمان بندی و پیش بینی های عملیاتی آغاز شد.
وی در ادامه این بازدید گفت: فولاد خراسان برای به ثمر رسیدن هر چه سریع تر این کارخانه در بخش مالی و تامین تجهیزات، حمایت‌های لازم را انجام می دهد و به موازات آن هم امیدواریم طرح توجیهی احداث خط تولید دوم این کارخانه هرچه سریعتر ارائه شود.
معاون استاندار و فرماندار نیشابور هم در این بازدید که روز سه شنبه، ۳ تیر ماه ۱۳۹۹، در محل شهرک صنعتی عطار نیشابور انجام شد، با اشاره به این که «شرکت تعاونی فولادیار» به عنوان یک معین اقتصادی، گام‌هایی منطقی در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و حمایت از اقشار آسیب پذیر برداشته است، گفت: با احداث این کارخانه توسط فولادیار، فاصله مکانی میان محل های تولید و بهره برداری کاهش می یابدکه این موضوع موجب ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها است.
علیرضا قامتی با بیان این که صنعت ساختمان ۳۰ درصد از تولید را به خود اختصاص داده و ۳۰ درصد از هزینه‌های ساختمان هم شامل هزینه فولاد است، افزود: این نشان‌دهنده اهمیت فولاد است و ۳۰درصد از اشتغال کل کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم در بخش‌های مختلف صنعتی را فولاد و فرآورده‌های فولاد در بر می گیرد و هر گام جزئی در ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها در این بخش تاثیر مستقیم بر اقتصاد و اشتغال منطقه و کشور دارد.
فرماندار ایجاد اشتغال را منجر به کاهش نا به سامانی های اجتماعی دانست و گفت: توجه به تولید و اشتغال می تواند زمینه بسیاری از ناهنجاری ها را از بین ببرد.
حسین سراج، مدیر شهرک‌های صنعتی نیشابور و فیروزه هم با بیان این که حدود ۳۵۰ هکتار از سه هزار هکتار مساحت شهرک صنعتی عطار به بخش های مرتبط با فولاد اختصاص یافته، افزود: ایجاد خط اختصاصی حمل و نقل ریلی یکی از نیازهای مهم شهرک صنعتی عطار نیشابور است تا ارسال محصولات، به ویژه صادرات تسهیل شود، که امیدواریم با مشارکت مجتمع فولاد خراسان بتوانیم در فاصله زمانی کوتاهی این زیرساخت را ایجاد کنیم.
مدیر عامل شرکت فولادیار هم در ادامه گفت: برای تامین نیاز این کارخانه از معادن شهرستان نیشابور استفاده می‌شود که موجب ایجاد اشتغال در منطقه می‌شود و در این قالب، سه تعاونی روستائی معین اقتصادی ثبت شده که روزانه ۸۰۰ تن آهک از این طریق به این صنعت فولاد شهرستان منتقل می شود.
سید محمدعلی موسوی فرد افزود: برای این تعاونی‌ها درخواست خرید ماشین آلات و ایجاد شرکت حمل و نقل داده شده که موجب ایجاد اشتغال پایدار دیگری می‌گردد.
وی بیان کرد: پیش از این آهک مورد نیاز فولاد خراسان از تربت حیدریه و سیمان مشهد تامین می شده که با وجود معادن آهک مرغوب در نیشابور مجوزهای لازم برای احداث این کارخانه گرفته شد و در شهریور ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

2

تاریخ انتشار : ۴ تیر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۱
شناسه مطلب : 31897
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.