چیلان گزارش می‌دهد:در مجمع عمومی سهامداران فولاد خوزستان چه گذشت؟/ تصویب تقسیم سود نقدی ۵۳ تومانی + تصویر صورت‌جلسه مجمع
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد خوزستان (نماد بورسی فخوز) امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد برگزار شد. تقسیم سود ۵۳ تومانی به ازای هر سهم، معادل ۳۰ درصد سود خالص تولیدشده توسط فخوز در سال ۹۸، در مجمع عمومی به تصویب سهامداران این شرکت رسید.

به گزارش  چیلان ، علی محمدی، مدیرعامل فولاد خوزستان، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت گفت: درآمدهای فروش شرکت فولاد خوزستان در سال ۹۸ با رشد ۴۰ درصدی به ۱۵.۸ هزار میلیارد تومان رسید. سود خالص شرکت فولاد خوزستان نیز در سال ۹۸ با رشد ۶ درصدی به حدود ۳۳۴۰ میلیارد تومان رسید که عملکرد خوب این شرکت را نشان می‌دهد.

مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: در سال ۹۸ کنسانتره‌سازی شرکت در منطقه سنگان در استان خراسان رضوی به ظرفیت کامل رسید. امسال با بهره‌برداری از واحد گندله‌سازی سیمیدکو پیش‌بینی می‌شود نزدیک به نصف ظرفیت اسمی تولید داشته باشد و بهبود سودآوری از محل ولید گندله شرکت صنعتی سناباد (سیمیدکو) حاصل گردد.

وی افزود: در بهار امسال رکورد تولید شرکت شکسته شده که در تیرماه هم این روند ادامه داشته است. با این روند پیش‌بینی شرکت این است که امسال امکان تولید ۴ میلیون تن فولاد خام می‌تواند فراهم شود.

بنا به سخنان مدیرعامل فولاد خوزستان در مجمع، پروژه‌های جدید تعریف‌شده در فخوز شامل کوره پاتیلی، ماشین ریخته‌گری اسلب عریض و تاسیسات جانبی آن است که می‌تواند با افزایش ظرفیت تولید اسلب شرکت به اندازه ۱.۲ میلیون کل تولید شرکت را به بالای ۵ میلیون تن ( با طرح فولاد شادگان ۶میلیون تن) برساند.

علی محمدی ادامه داد: پروژه احداث یک واحد آهن اسفنجی هم مطالعاتش انجام شده است. در صورتی که این طرح افتتاح شود نیاز فخوز به آهن اسفنجی شادگان بر طرف شده و خود شادگان می تواند به سمت بهره‌برداری از واحد فولاد‌سازی اش حرکت کند.
رئیس مجمع و نماینده گروه مالی توسعه آیندگان در مجمع فخوز گفت امیدوار است با توجه به وضعیت بنیادی سهم، سال آینده ارزش بازار شرکت چند برابر شود. نماینده سهامدار عمده گفت در راستای افزایش دارایی‌های سهامداران شرکت یک افزایش سرمایه خوب هم در راه است.

تصویر صورت جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد خوزستان را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴
شناسه مطلب : 32466
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.