گزارش تحلیلی چیلان:رکورد شکنی درآمد عملیاتی و رشد چشمگیر ارزش افزوده ناخالص در فولاد خوزستان
بررسی اطلاعات مالی شرکت فولاد خوزستان نشان می‌دهد که کل ارزش افزوده ناخالص ایجاد شده این شرکت فولادی در نیمه اول سال مالی 1401 برابر 49,5 میلیون ریال بر تن (به ازای هر تن فروش) بود. این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 1400 بیش از 35 درصد رشد داشته است. همچنین ارزش افزوده ناخالص ایجاد شده کل محصولات تولیدی این شرکت طی 5 سال گذشته، روندی صعودی را پشت سر گذاشته است.

به گزارش  چیلان ، بررسی اطلاعات مالی شرکت فولاد خوزستان نشان می‌دهد که کل ارزش افزوده ناخالص ایجاد شده این شرکت فولادی در نیمه اول سال مالی ۱۴۰۱ برابر ۴۹,۵ میلیون ریال بر تن (به ازای هر تن فروش) بود. این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۵ درصد رشد داشته است.

همچنین ارزش افزوده ناخالص ایجاد شده کل محصولات تولیدی این شرکت طی ۵ سال گذشته، روندی صعودی را پشت سر گذاشته است.

گفتنی است درآمد عملیاتی (درآمد حاصل از فروش محصولات) این شرکت بزرگ فولادی نیز از ۳۰ هزار میلیارد ریال در نیمه نخست سال مالی ۱۳۹۶ به بیش از ۲۴۸ هزار میلیارد ریال در نیمه نخست سال مالی ۱۴۰۱ رسیده است. درآمد عملیاتی فولاد خوزستان در نیمه نخست سال مالی ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳.۱ درصد رشد داشته است.

درآمد عملیاتی شرکت فولاد خوزستان در نیمه اول سال مالی ۱۴۰۱ به بیشترین مقدار خود طی ۵ سال اخیر رسیده و یک رکورد تاریخی برای این شرکت محسوب می شود.

گذر فخوز از ۳ سرعت گیر در بازارهای داخلی و جهانی

به گزارش  چیلان ، تحقق این رکورد در شرایطی محقق شده که
اولاً صنعت فولاد در سال ۱۴۰۱ با روند نزولی قیمت ها در بازارهای جهانی مواجه شده که فولاد خوزستان به دلیل ماهیت صادرات محور آن، بیش از سایر فولادسازان کشور از این روند تاثیر پذیرفته است.
ثانیاً فولاد خوزستان به عنوان بزرگترین صادرکننده فولاد ایران، بیشترین آسیب را از سیاست های محدودکننده صادرات از جمله وضع عوارض صادراتی در سه ماه ابتدایی سال جاری دریافت داشته و فرصت طلایی افزایش قابل توجه درآمد عملیاتی ناشی از صادرات از این شرکت سلب شده است.
ثالثاً محدودیت های شدید برق و گاز برنامه های تولید و فروش شرکت های فعال این صنعت در ایران از جمله فولاد خوزستان را مختل نموده است.

مشروح این گزارش تحلیلی و مطالب متنوع و جذاب دیگر را در شماره نوروزی نشریه  چیلان  (شماره ۱۰۷) بخوانید.

 اشتراک: ۴-۸۸۵۵۱۷۰۱-۰۲۱ داخلی ۴

2

تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶
شناسه مطلب : 48280
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی