گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ ثبات در قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی
چیلان طبق روال هر هفته، قیمت فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، مبنای تعیین قیمت پایه و همچنین رقابت خریداران شمش در بورس کالا است. در هفته جاری، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۴۰۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته، تغییری را نشان نمی‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز تغییری نداشت و شاهد تثبیت قیمت اسلب در ۴۳۲ دلار به ازای هر تن بودیم.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، نسبت به هفته گذشته تغییری نداشت و ۴۳۲ دلار به ازای هر بود. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور در محدوده ۴۰۵ تا ۴۱۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها، ۴۰۷.۵ دلار به ازای هر تن، تغییری را نسبت به قیمت‌های ۱۹ شهریور نشان نمی‌دهد.

معاملات فولاد صادراتی ایران فعلاً در سقف قیمتی انجام می‌شود و قیمت بیلت و اسلب صادراتی در سقف‌های تثبیت شده است که حتی در ماه پیش از آغاز شیوع کرونا نیز بی‌سابقه است.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱
شناسه مطلب : 32869
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.