ثبت یک رکورد جدید در مجتمع فولاد خراسان
کارکنان ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد خراسان توانستند به رکورد ریخته‌گری ۱۱ ذوب متوالی در کارخانه شماره یک فولادسازی این شرکت دست یابند. رئیس واحد ریخته‌گری مجتمع فولاد خراسان در این‌باره گفت: در روز یکشنبه ۶ مهرماه  ۱۳۹۹،در دو  شیفت کاری  B و C با ریخته‌گری ۱۱ پاتیل مذاب ۱۱۰ تنی به صورت پیوسته و بدون تعویض تاندیش ریخته‌گری، این رکورد را به ثبت رساندیم. این در حالی است که رکورد قبلی در این ناحیه مربوط به ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در گروه C  با ریخته‌گری پیاپی ۱۰ ذوب بوده است.

به گزارش  چیلان ، رئیس واحد ریخته‌گری مجتمع فولاد خراسان، آماده‌ به‌ کاری تجهیزات، دقت در برنامه ریزی برای ریخته گری پیاپی و هماهنگی میان بخش های مختلف تولید و پشتیبانی، را از عوامل این موفقیت دانست و افزود: حمایت مدیریت عالی شرکت در ارتقا انگیزش همکاران و  اجرای منظم برنامه‌های تولید نقش اساسی در کسب این رکورد در سال جهش تولید داشته است.

علیرضا راستگو در تشریح جزئیات این خبر گفت: در روز یکشنبه۶ مهرماه  ۱۳۹۹،در دو  شیفت کاری  BوC با ریخته‌گری ۱۱ پاتیل مذاب ۱۱۰ تنی به صورت پیوسته و بدون تعویض تاندیش ریخته‌گری، این رکورد را به ثبت رساندیم. این درحالی است که رکورد قبلی در این ناحیه مربوط به ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در گروه C  با ریخته‌گری پیاپی ۱۰ ذوب بوده است.

مهندس کل شیفت فولاد سازی هم در این باره  اظهار کرد: تاندیش که ظرف واسط بین پاتیل و قالب ریخته‌گری است به دلیل محدودیت عمر قطعات ویژه نسوز آن، قابلیت حداکثر ۱۰ ذوب را دارد و به ذوب‌های متوالی که با یک تاندیش ریخته‌گری می‌شود اصطلاحاً «سکوئنس» (توالی) گفته می‌شود. پس از پایان هر سکوئنس، ریخته‌گری برای حدود ۶۰ دقیقه متوقف می‌گردد تا فعالیت های تخلیه خطوط ریخته گری، آماده سازی قالب­ها و بازرسی‌های معمول انجام شود و سپس فعالیت ریخته‌گری جدید شروع شود.

احمد ارشیا افزود: ریخته گری۱۱ ذوب پیوسته بدون توقف نشان دهنده عملکرد دقیق و کنترل مداوم فرایند توسط کارکنان تولید و بیانگر آماده به کاری بالای ماشین ریخته‌گری و فعالیت های مناسب کارکنان تعمیرات و همچنین ذوب رسانی مناسب واحدهای فولادسازی است.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵
شناسه مطلب : 33105
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.