رشد ۱۰۵درصدی درآمد فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی بازار سهام
ارزش فروش ۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی بازار سهام در سال ۱۳۹۹ از ۳۲۲ هزار میلیارد تومان عبور کرد که نسبت به عملکرد سال ۹۸، رشد ۱۰۵درصدی را نشان می‌دهد. همچنین فروش اسفند ماه ۹۹ این شرکت‌ها نیز جهش ۲۰۳ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ تجربه کرد و به ۴۴.۶ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش  چیلان ، ارزش فروش ۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی بازار سهام در سال ۱۳۹۹ از ۳۲۲ هزار میلیارد تومان عبور کرد که نسبت به عملکرد سال ۹۸، رشد ۱۰۵درصدی را نشان می‌دهد. همچنین فروش اسفند ماه ۹۹ این شرکت‌ها نیز جهش ۲۰۳ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ تجربه کرد و به ۴۴.۶ هزار میلیارد تومان رسید.
در سال گذشته فولاد مبارکه با فروش ۷۷.۴ هزار میلیارد تومانی و ثبت رشد ۹۸درصدی، در صدر فهرست پرفروش ترین های گروه معدن و صنایع معدنی ایستاد. پس از آن شرکت ملی صنایع مس (فملی) با فروش ۴۱.۹ هزار میلیارد تومانی رشد ۸۷درصدی را ثبت کرد و در جایگاه دوم پرفروش ها قرار گرفت. در جایگاه سوم نیز فولاد خوزستان (فخوز) با ۳۰.۶ هزار میلیارد تومان فروش محصولات خود، افزایش ۹۳درصدی را پشت سر گذاشت.
در ادامه شرکت های گل گهر، چادرملو، ذوب آهن، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه جنوب، فولاد سپید فراب کویر و فولاد خراسان در جایگاه چهارم تا دهم ارزش فروش قرار گرفتند.
در حال حاضر سهم فروش شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس از کل فروش شرکت ها در سال قبل، ۳۴درصد است در حالی که سهم ارزش بازار آنها از کل بازار سهام ۲۴درصد بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰
منبع : ایمیدرو
شناسه مطلب : 35100
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.