گفت‌وگوی ویدئویی چیلان با مدیرعامل فولاد بناب و عضو هیئت مدیره انجمن فولادمشاهده کنید: زیان در حلقه آخر زنجیره فولاد/ تبعات مخربِ بخشنامه‌هایی که ترمز تولید را می‌کشند
مهندس محمد کشانی مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با چیلان اظهار داشت: حلقه مفقوده‌ توازن در زنجیره فولاد، بحث سنگ آهن و ضعف اکتشاف در ابتدای زنجیره است. حلقه آخر زنجیره فولاد نیز از سال گذشته، در زیان بوده است و فاصله قیمتی میلگرد و شمش به حداقل رسیده است. مجتمع فولاد صنعت بناب مزیت صادراتی دارد. این شرکت تا پایان سال گذشته توانست بخش قابل توجهی از تولیدات خود را به کشورهای عراق و ترکیه صادر کند اما متاسفانه به واسطه بخش‌نامه‌های ابلاغ‌شده مثل بخشنامه عوارض صادراتی روند تولید با سختی‌هایی روبرو شد و این بخش‌نامه‌ها مثل سم برای صنعت عمل می‌کنند.

مهندس محمد کشانی مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با  چیلان  اظهار داشت: حلقه مفقوده‌ توازن در زنجیه فولاد، بحث سنگ آهن و ضعف اکتشاف در ابتدای زنجیره است. حلقه آخر زنجیره فولاد نیز از سال گذشته، در زیان بوده است و فاصله قیمتی میلگرد و شمش به حداقل رسیده است. مجتمع فولاد صنعت بناب مزیت صادراتی دارد. این شرکت تا پایان سال گذشته توانست بخش قابل توجهی از تولیدات خود را به کشورهای عراق و ترکیه صادر کند اما متاسفانه به واسطه بخش‌نامه‌های ابلاغ‌شده مثل بخشنامه عوارض صادراتی روند تولید با سختی‌هایی روبرو شد و این بخش‌نامه‌ها مثل سم برای صنعت عمل می‌کنند.

وی افزود: با صدور بخش‌نامه‌هایی مثل مصوبه عوارض صادراتی، حضور ما در بازارهای جهانی سخت‌تر شده است. متاسفانه تلاش‌ ما برای حضور پایدار در بازارهای جهانی، پشت سر گذاشتن رقبا و به دست آوردن مشتریان وفادار با صدور چنین بخش‌نامه‌هایی به یکباره نقش برآب می‌شود. در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری، برخی از بازارهای صادراتی ایران به‌واسطه بخش‌نامه‌هایی نظیر مصوبه عوارض صادراتی از دست رفت و تصاحب مجدد این بازارها توسط شرکت‌های ایرانی، نیازمند صرف تلاش مضاعف است.

ویدئوی گفت‌وگو با مهندس محمد کشانی مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱
شناسه مطلب : 43274
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.