متال اکسپرت نوشت:حس ذوب آهن اصفهان از عدم حمایت راه آهن از ریل ملی
با وجود سرمایه گذاری بزرگ مقیاس و هدف دولت ایران برای توسعه راه آهن در سال های آتی، تولیدکننده انحصاری ریل در این کشور (شرکت ذوب آهن اصفهان) هنوز هم احساس می کند هیچ گونه حمایتی از سوی بازار داخل از تولیدات آن صورت نمی گیرد و درمقابل شاهد واردات گسترده ریل به این کشور هستیم.

به گزارش  چیلان ، سایت متال اکسپرت نوشته است شاید افزایش تعرفه واردات و وضع عوارض ۵ درصدی راهگشای مقابله با واردات بی رویه ریل به بازار این کشور باشد درحالی که تعرفه های فعلی چیزی نیست که سبب توقف واردات شود.

اگرچه اولین قرارداد ریل برای تامین ریل راه آهن به میزان ۴۰ هزار تن با ذوب آهن اصفهان در ماه اکتبر امضا شد و یک حرکت مثبت در این راستا محسوب می شد اما درحال حاضر این کارخانه با کمبود سفارش به جهت افزایش حجم واردات به داخل کشور مواجه است.

این سایت با استناد بر آمار ۷ ماهه گمرک نوشت، ایران در ۷ ماهه ابتدایی سال (۲۰ مارس تا ۲۰ اکتبر ۲۰۱۶) حدود ۸۰ هزار تن ریل عمدتا از چین و ترکیه وارد کرده است درحالی که یک سال قبل (۲۱ مارس ۲۰۱۵ تا ۲۰ مارس ۲۰۱۶) عدد واردات ریل به این کشور ۶۰ هزار تن بوده و سال قبل از آن هم تنها ۴۰ هزار تن ریل وارد شده بود.

به گفته برخی منابع آگاه، محموله های دیگری از ریل از مبادی مختلف و بالغ بر ۱۵ هزار تن درحال بارگیری و حرکت به سمت بندرعباس است.

به نظر می رسد راه آهن جمهوری اسلامی ایران درحال خرید ریل برای چند سال آینده نیز است.

2

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
شناسه مطلب : 10280
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.