تحلیل چیلان از واردات و صادرات فولاد ایران در 10 ماهه سال جاری تراز تجاری فولاد کشور چه وضعیتی دارد؟
گزارش تحلیلی چیلان از آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان از مثبت شدن تراز تجاری فولاد کشور در 10 ماهه سال جاری به میزان 1.8 میلیون تن دارد که افزایش 110 درصدی صادرات فولاد خام نقش عمده ای در این رویداد ایفا نموده است.

گزارش  چیلان  از آمار ۱۰ ماهه تجارت خارجی فولاد ایران که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده نشان می دهد که مجموع صادرات فولاد کشور (فولاد خام و محصولات فولادی) عدد ۴.۴ میلیون تن را پشت سر گذاشته است.

این گزارش حاکی از آن است که واردات همه محصولات فولادی به جز میلگرد شاخه روند کاهشی داشته و در بین محصولات فولادی، میلگردهای کلاف با ۶۸ درصد کاهش واردات بیشترین افت را داشته است. از سوی دیگر در بخش فولاد خام روند افزایشی واردات دیده می شود هر چند که حجم واردات در مقایسه با تولید داخل قابل توجه نیست اما در هر حال واردات بیلت و بلوم ۱۳۰ درصد افزایش و اسلب هم ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

در صادرات محصولات فولادی هم میلگردهای کلاف با حجم جزئی ۴۸ هزار تن در ۱۰ ماهه سال جاری و ۳۸۰ درصد افزایش، بیشترین رشد را از آن خود کرده است و صادرات اسلب فولادی هم با بیش از یک میلیون تن در ده ماهه سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ برابر شده است.

صادرات ورق گرم زیر ۳ میلیمتر(مورد نیاز صنایع پایین دستی مثل لوله و پروفیل) در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۹ درصد کاهش نشان می دهد! این مطلب حاکی از عرضه حداکثری ورق های زیر ۳ میلیمتر به بازار داخل می باشد.

گزارش تحلیلی- آماری ۱۰ ماهه صنعت فولاد کشور را در شماره اسفندماه نشریه  چیلان  مطالعه بفرمایید.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
شناسه مطلب : 10907
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.