سهام ذوب آهن بار دیگر در فرابورس عرضه می شود
دهم تیر ماه شاهد عرضه سهام ذوب آهن از سوی سازمان خصوصی سازی به وکالت از صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در فرابورس بودیم که به دلیل نبود متقاضی، سازمان خصوصی سازی اعلام کرده، این سهام پس از بررسی های مجدد کارشناسی بار دیگر به بازار سرمایه عرضه می شود.

به گزارش  چیلان ، مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه سهام ذوب آهن به وکالت از صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در فرابورس عرضه شد، گفت: این سهام پس از بررسی های مجدد کارشناسی بار دیگر به بازار سرمایه عرضه می شود.

‘جعفر سبحانی’ اظهار داشت: حدود ۱۷ درصد از سهام ذوب آهن دهم تیرماه با قیمت پایه هر سهم ۸۵ تومان از طریق فرابورس عرضه شد اما خریداری نداشت.

وی افزود: از آنجا که صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد قصد دارد با فروش این سهم، بخشی از بدهی خود به دولت را تسفیه کند، باید بار دیگر قیمت سهام عرضه شده کارشناسی شده و به فرابورس عرضه شود.

این گزارش می افزاید، ۱۶.۷۵ درصد سهام ذوب آهن شامل بیش از ۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون سهم به قیمت پایه هر سهم ۸۵۰ ریال دهم تیرماه عرضه شد؛ کل مبلغ این واگذاری۴۷۰ میلیارد تومان (چهار هزار و ۷۲۲ میلیارد ریال) بود اما بازار سرمایه با قیمت پیشنهادی فروشنده همراه نشد و قیمت های پیشنهادی در محدود ۷۵۰ ریال بود و از این رو این سهام که به شکل بلوکی عرضه شده بود، خریدار نداشت.
صندوق بازنشستگی فولاد قصد داشت ۲۰ درصد قیمت این سهام به طور نقدی و بقیه در اقساط سه ساله از خریدار دریافت کند.

**لغو عرضه بلوک سهام شرکت نورد و لوله اهواز

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی همچنین از لغو عرضه بلوک ۴۵.۳۱ درصدی سهام شرکت نورد و لوله اهواز که قرار بود به صورت وکالتی در فرابورس انجام شود، خبر داد.

این میزان سهام شامل یک میلیارد و ۷۰۶ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۱۳۵ سهم بود و فروشنده قصد داشت ۲۵ درصد مبلغ را به صورت نقد و بقیه را قسطی در مدت ۴ سال و به قیمت پایه هر سهم ۷۱۵ ریال از طریق فرابورس واگذار کند.

سبحانی، علت لغو این واگذاری را تصمیم فروشنده سهم اعلام کرد و گفت که احتمال دارد این عرضه پس از بررسی بیشتر بازار انجام شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
منبع : خبرگزاری ایرنا
شناسه مطلب : 13292
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.