مقیاس اقتصادی فولاد خراسان ۳.۵ میلیون تن محصول است
با توجه به اینکه زنجیره ارزش در شرکت فولاد خراسان در حال تکمیل شدن است اما از نظر توسعه و تولید در مقیاس اقتصادی، برنامه اصلی کارخانه، تولید 3.5 میلیون تن محصول است.

سید حسین احمدی، مدیرعامل فولاد خراسان در گفت و گو با  چیلان  با اشاره به هزینه های حمل که فاکتوری اساسی در قیمت تمام شده کالای صادراتی به شمار می آید گفت: هزینه حمل در صنعت فولاد فاکتوری بسیار مهم است و به میزانی که از دریا فاصله باشد رقابت سخت تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت های فولاد خراسان برای تولید ۳.۵ میلیون تن فولاد طرح ریزی شده اظهار داشت: با راه اندازی واحد کنسانتره سازی سنگان، مجتمع فولاد خراسان تمامی حلقه های زنجیره را در اختیار خواهد داشت. بنابراین با توجه به اینکه زنجیره ارزش در شرکت فولاد خراسان در حال تکمیل شدن است اما از نظر توسعه و تولید در مقیاس اقتصادی برنامه این است که تا به تولید  ۳.۵ میلیون تن محصول برسیم.

احمدی افزود: برمبنای عدد ۳.۵ میلیون تن در زمینه تولید فولاد خام، زیرساخت ها را فراهم کرده ایم.

مدیرعامل فولاد خراسان در خاتمه اظهار داشت: هم اکنون کارخانه فولادسازی و نورد فولاد خراسان که حدود ۱۵ سال پیش و توسط دانیلی ساخته و راه اندازی شده بود در مرحله نوسازی است و قراردادی ۴ میلیون یورویی با آنها بسته شده که در مرحله انجام است. این اصلاحات تا اویل سال آینده انجام و عاملی در کاهش مصرف انرژی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین این کاهش در ارتباط با الکترود، کاهشی ۵۰ درصدی خواهد داشت.

مدیرعامل فولاد خراسان به موضوع تامین تجهیزات و تعمیر آنها توسط دانیلی اشاره کرد و گفت: در زمانی نه چندان دور باید تجهیزات دانیلی را با واسطه و قیمت و زمان بیشتر خریداری می کردیم اما امروز دانیلی این

تجهیزات را چه برای تعمیر و چه برای تحویل در کارگاه خود در ایران عرضه می کند و این فرصت خوبی به شمار م یرود. دانیلی علاوه بر فروش تکنولوژی در ایران، در شهرک صنعتی اشتهارد سرمایه گذاری خوبی به میزان ۳۹ میلیون یورو انجام و در حال حاضر فعال است.

2

تاریخ انتشار : ۳۰ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
شناسه مطلب : 16280
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.